özel güvenlik sınavı

87 özel güvenlik sınavı ne zaman

ozelguvenlik.com.trKamu ve özel sektörde çalışan güvenlik görevlileri, bu göreve devam edebilmek adına Özel Güvenlik Temel Eğitim ve ÖGG yenileme sınavı ‘na tabi olmak zorundalar. Buna göre 87 Özel Güvenlik Sınavı Ne Zaman sorusu güvenlik kursiyerleri tarafından en çok merak edilen konulardan biri olduğu görülmekte.

Ülkemizin ve dünyanın en çok sevilen ve tutulan iş kolları arasına giren ve popülerliği günden güne artan özel güvenlik sektörü, gençler için adeta iş kapısı olarak görülmeye devam ediyor. Kamu kurumu ve özel sektörde çeşitli projelerde güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen vatandaşların bu görevi ifa etmesi için belirli şartları taşıması gerektiği gibi emniyet genel müdürlüğü tarafından tüm Türkiye’de uygulanan ÖGG sınavı ’nda başarılı olması gerekmektedir.  Özel güvenlik temel eğitimi tamamlayan vatandaşlar yapılan özel güvenlik sınavından başarılı olması sonucunda özel güvenlik kimlik kartı alarak, güvenlik görevlisi olarak çalışabilmektedir.

Ülkemize yılda 6 defa olarak yapılan özel güvenlik sınavı, son dönemlerde ülkemizin başına bela lan koronavirüs nedeni ile sınav tarihleri ileri bir tarihe ertelenmişti. Bu korona virüs tedbirleri bakımından özel güvenlik şube başkanlığının açıklaması ise;

‘’Devam eden özel güvenlik temel ve yenileme eğitimleri ikinci bir emre kadar ara verilebileceğinden, 20/03/2020  tarihi itibari ile özel güvenlik temel ve yenileme eğitim başlangıç bildirimleri alınmayacaktır.

ÖGNET sistemi üzerinden Eğitim başlangıç bildirimleri de kapatılmış durumdadır.

Planlanan Hizmet içi Eğitim atışları da valiliklerin uygun gördüğü ileriki bir tarihte yapılmak üzere ertelenecektir. ‘’

Özel Güvenlik Sınav Tarihleri

05/04/2020 tarihinde yapılması planlanan 87 özel güvenlik sınavı ve 63 yenileme eğitim sınavı ‘nın 06/06/2020 tarihinde yapılması planlanan özel güvenlik  88 özel güvenlik temel Eğitim ve 64 ögg yenileme eğitimi ile birlikte yapılacağı belirlendi.

Korona virüs nedeni ile ertelenen sınavlar nedeni ile kimliğini yenileyemeyen güvenlik görevlileri ile hayvan ve idarecisi kimliğine sahip kişilerin kimlik geçerlilik süreleri yapılacak olan ilk sınavca kadar geçerli olacağı haklarında kimlik geçerliliği konusunda herhangi bir idari işlem yapılmayacak. Bu durumda olanlar ÖGGNET ‘ten bildirim yapılamayan özel güvenlik görevlileri fiziki bildirimleri kabul edilecektir.

87 özel güvenlik sınavı ne zaman sorusunun kısaca cevabını sınav bekleyen kursiyerler için hazırlanmıştır.

87 özel güvenlik sınavı ne zaman
87 özel güvenlik sınavı ne zaman

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün