özel güvenlik iş ilanları

Atk güvenlik ve hizmetli alımı başladı

Atk güvenlik görevlisi ve hizmetli alımı yapacağını geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk. Başvurular bugün başlamış durumda ve en az lise mezunu 3 branşta personel alımı yapmakta. Adli tıp kurumu (Atk güvenlik) adalet bakanlığına bağlı olan adli tıp kurumu kurum içerisinde eksikliklerin giderilmesi amacı ile kamu personel alımı gerçekleştirecek. Alım yapacağı branşlar ise özel güvenlik, hizmetli ve teknisyen olarak belirlendi. Adaylarda aranan nitelikler ise branş dağılımı ise haberin detayında.

Adli tıp kurumu işçi alımı il dagılımı

Adli tıp kurumu işçi alımı için yayınlanan açıklamada, Destek personeli 4 kişi istihdam edilecek. Alımlar Diyarbakır ve Gaziantep illerinde gerçekleştirilecek.

Teknisyen alımı için 3 kişi belirlendi ve Antalya, Diyarbakır ve Erzurum illerinde gerçekleştirilecek

Atk güvenlik personeli için 30 kişilik kadro açıldı ve Yozgat, Van, Şanlıurfa, Muğla, Gaziantep, Erzurum, Diyarbakır, Antalya, Adana olarak belirlendi.

Atk işçi alımı başvuru şartları

Atk işçi alımı için adaylardan genel olarak ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel herhangi bir sağlık sorunu olmamak” şartları aranacak.

ÖZEL ŞARTLAR:

Adaylardan özel olarak KPSS şartı aranacak. Buna göre adayların 2020 yılında yapılmış olan kamu personeli seçme sınavından KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca kadrosuna göre ise,

Hizmetli Özel Şartlar: Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir mezun olmak,

Teknisyen Özel Şartlar: Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı ve Dallarından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı – Endüstriyel Elektronik Dalından mezun olmak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Özel Şartları:

  • Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 22 Nisan 2021 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın (KPSS2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak.(01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
  • 170 cm. ‘den, kısa boylu olmamak,
  • Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70- 17=53’ten az olmaması gerekmektedir.)
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl sağlığı bulunmamak, bedensel engelli olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak,
  • 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesi hükmü gereğince güvenlik soruşturması olumlu olmak,

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Adli Tıp Kurumu (Atk güvenlik ve diğer branşlar) personel alımı başvuruları 12 Nisan 2021 tarihi ile başlamış olup en geç 22 Nisan 2021 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir. Bu yönde adaylar başvurularını sadece İnternet ortamında aşağıdaki adres üzerinden gerçekleştirmeleri gereklidir.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün