işkur iş ilanları

Belediye vasıfsız işçi alımı 800 kişi istihdam edilecek

Belediye vasıfsız işçi alımı yapacağı duyuruldu. Türkiye iş kurumu, kurum dışı ilanları kategorisinde yayınlanan ilana göre Kpss şartı ve ikametgâh şartı bulunmadan toplamda 800 vasıfsız işçi alımı yapıyor. İstanbul büyükşehir belediyesi ’nın Türkiye iş kurumu üzerinden personel istihdam edeceğini duyurdu. İşçi alımı ilanında göze çarpan en önemli detay ise yaş şartı 50 olarak belirlenmesi oldu. Yapılacak personel alımı geçici statüde alım gerçekleştirilecek.

Belediye vasıfsız işçi alımı
Belediye vasıfsız işçi alımı

İbb işçi alımı başvuru tarihi

İbb işçi alımı hakkında yayınladığı ilan başvuru tarihleri 08.04.2021 ile 14.04.2021 tarihleri arasında online olacağı belirtildi. Başvuru yapacak olan adaylar başvuru kılavuzunda belirtilen kurum posta adresine (kariyer.ibb.İstanbul) online olarak gerçekleştirilecek.

Belediye işçi alımı nitelikler

Belediye işçi alımı için başvuru yapacak adaylar park bahçe işlerinde deneyim sahibi olmak, 20 ile 50 yaş arasından olmak, Fiziki engelli bulunmamak, beden gücüyle çalışıyor olabilmek.

Son dönemlerde kamu kurum ve kuruluşlarına yaş kriteri getirilmesinden dolayı birçok vatandaş sorun yaşadığı bilinmektedir. Bu konu son 1 yıldır sosyal medya ve çeşitli birimlerde dile getirilmesinin ardından istanbul büyükşehir belediyesi ‘nin yaş kriterini yüksek tutması yaş sorunu yaşayan işsiz vatandaşlar tarafından ilgi görmesine neden oldu.

İlgili Makaleler

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün