Sürekli İşçi Alımı

Emniyet personel alımı 4 ilde

Emniyet personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Bugün itibari ile başlayan alım 4 ilde gerçekleşecek. İçişleri bakanlığına bağlı emniyet genel müdürlüğü 4 ili kapsayan kurumlarında görevlendirilecek. Emniyet personel alımı kapsamında yapılacak kamu personel alımı en az ortaöğretim mezunu olma şartı olduğu belirtildi. Başvuru şartları özel güvenlik haber (ogg haberler) detayında

Egm personel alımı

Emniyet genel müdürlüğü kapsamında yayınlanan ilana göre Ağrı, Bayburt, Bilecik, Burdur illerinde aşçı pozisyonun görevlendirilmek üzere en az ortaöğretim mezunu personel alımı yapacak. Başvurular 01/02/2021 – 05/02/2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Egm aşçı alımı şartları

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında değişik illerde görevlendirilmek üzere merkez ve taşra teşkilatına Kadrolu statüde personel (Aşçı) alımı yapılacaktır. Sınav Komisyonunca yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınav sonucuna göre alım yapılacak personel kontenjanı ve nitelikleri EK-1 de belirtilmiştir. Merkezi sınav puanı olarak yalnızca 2020 yılında yapılan KPSS-P94 puanı esas alınacaktır.

ADAYLARDA ARANACAK ŞARTLAR


Başvuruda bulunacak adayların Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde belirlenen aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir:

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
  2. Atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK-1 de belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşımak,
  3. Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)
  4. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)
  5. Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.
BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ:

İşlemler başvurulan İlin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğü tarafından Personel Bilgi Sistemine kayıt edilecek olup, adaya “Başvuru Formu” çıktısı imzalatılarak bir örneği verilecektir. Sözlü ve/veya uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar imzaladıkları bu “Başvuru Formu” nu sınava getirmek zorundadır. Adaylar Başvuru Formunda aksaklık görmesi halinde görevli personele düzelttirilip, yeniden imzalayacaklardır. (Başvuru formundaki bilgiler yapılacak işlemlere esas alınacak olup, beyan edilen yanlış bilgilerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.)

Emniyet Genel Müdürlüğü Ortaöğretim Mezunu Aşçı Alımı ilanının tüm metnini görmek için TIKLAYIN.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu