özel güvenlik alımları

Güvenlik Alımı 2019

Güvenlik Alımı

Güvenlik görevlisi kurslarına katılarak yapılan sınavlardan başarı ile geçen adaylar kimlik kartı sahibi oluyor. 5 yıl geçerlilik süresi olan kimlik kartı ile güvenlik alımı yapan kurum ve kuruluşlara başvurabilirsiniz. Güvenlik personeli istihdamı ülkemizde ciddi manada fazladır. Çünkü güvenlik herkesin ihtiyacıdır. Geçmiş yıllardan bu zamana değin var olan güvenlik hizmeti bundan sonra da olmaya devam edecektir.

Adayların kimlik belgesi sahibi olduktan sonra güvenlik alımı yapan özel ya da kamu sektörüne iş başvurusu yapmaları gerekir. İş başvuruları çok farklı noktalardan yapılabilmektedir. OGG haber portalları üzerinde yayınlanmış olan pek çok iş ilanı bulunmaktadır. Bu ilanları inceleyebilir ya da siz de ilan bırakabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı gibi bakanlıklarımız yayınlamış oldukları ilanlar ile kendi bünyelerinde personel istihdam etmektedir. Bakanlık resmi internet sitesi duyurular bölümünde yayınlanan ilanlara şartları taşımanız halinde başvuru yapabilirsiniz.

Personelin çok fazla istihdam noktası bulunmaktadır. Devlet ve özel hastanelerin yanı sıra hava alanı ve fabrikalarda da çalışabilirsiniz. Güvenlik alımı ilanları sonrasında yapılan personel alımları valilik tarafından onaylanmaktadır.

Güvenlik Alımı Şartları

Güvenlik görevlisi istihdamı yapmak isteyen kurum ve kuruluşların belirlemiş oldukları alım şartları bulunmaktadır. Bu şartları taşıyan personeller işe alınmaktadır. Güvenlik görevlisi kimlik belgesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilmektedir. Aynı zamanda reşit olmak da gerekir. Kamu haklarından mahrum olmayan kimlik belgesinin süresi dolmamış ve ağır suçlardan ötürü ceza almamış kişiler güvenlik görevlisi olarak istihdam edilmektedir.

Özel ya da kamu sektöründe çalışarak 3 bin TL’ye yakın bir gelir elde edebilirsiniz. İşkur üzerinden yayınlanmış olan güvenlik görevlisi alım ilanları da iş sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Yine iş ilan siteleri üzerinde yayınlanan ilanlara da göz atabilirsiniz. Firmaların, kurum ya da kuruluşların sizden bazı talepleri olacaktır.

Güvenlik alımı haberlerini internet üzerinden detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Arama çubuğuna güvenlik personel  yazdığınızda karşınıza kamu ve özel sektörden pek çok iş ilanı gelecektir. Özel sektörde çalışabileceğiniz gibi devlet kurumlarında da kadrolu olarak çalışabilirsiniz. Online iş başvurularınız sonrası mülakat yapılır. Mülakat başarılı geçerse iş başı yapabilirsiniz.

özel güvenlik

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı