özel güvenlik bilgi sistemi

Güvenlik amiri nasıl olunur ?

Güvenlik amiri nasıl olunur ülkemizin popüler yeni mesleklerinden biri olan özel güvenlik sektöründe güvenlik görevlisi olmak için her ay binlerce kişi güvenlik şirketlerine başvurduğu bilinmektedir. ve 2018 yılında emniyet genel müdürlüğü özel güvenlik şube, yaptığı araştırmaya göre özel güvenlik kimlik kartlı sayısının 1,5 milyonu aştığı tespit edilmiş ve bunların 3,5 – 4 bin kişisi ise aktif olarak çalıştığı belirtilmişti. Genelde büyük şehirlerde iş potansiyelinin olduğu güvenlik sektörü günden güne büyümeye devam etmekte, çogu ülkenin askeri güçünden fazla sayıya sahip sektör şu anda emniyet genel müdürlüğünde polis olarak görev yapan kişi sayısını aştığı bilinmektedir. kırsal kesimlerde özel güvenlik kimlik kartı alıp iş bulamayan güvenlik görevlileri ise büyük şehirlere ya gurbetçi olarak çalışmak için gidiyor veyahut ailesi ile birlikte komple taşınıyor.

özel güvenlik amiri nasıl olunur

özel güvenlik amiri nasıl olunur sorusu sektöründe uzun süredir çalışan kişiler belli bir dönemden sonra çalıştığı kamu kurum veya kuruluşu veyahut özel sektörde güvenlik amiri nasıl olunur gibi sorularla arayış içerisine girdiği görülmektedir. Özel güvenlik sektöründe çalışanların büyük sıkıntılarından bir tanesi psikolojik sıkıntıya düşmek olduğu cogu zaman tek nöbet tutan Güvenlik Görevlileri, kimi zamanda cogu dönemlerde gece nöbetlerinin coklugundan dolayı psikolojik sorunlar ile karşılaşmaktadır. bu sebeplere magruz kalmak istemeyen uzun yıllar sektörde çalışan Güvenlik görevlileride, amir nasıl olunur gibi arayışlar içine girerek sektörün veya çalıştığı birimde aktif görevler almak istemektedir.

Vardiya amiri nasıl olunur

Vardiya amiri nasıl olunur sorusuna kısa cevap verecek olursak. aşağıda maddeler halinde inceleyebiliriz.

*sektör içinde amir olmak için özel güvenlik sektöründe geçmişinin olması ve 5188 sayılı kanunun iyi bilinmesi gerekmektedir.
*lise veya dengi okul bitirilmiş olması gerekmektedir.
*Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar için, üniversite veya dengi okulları bitirmiş olmak gerekmektedir.

 

şirket sahipleri veya kamu kurum, kuruluşlarında yöneticileri tarafından bu maddelere uyan kişiler arasında en ideal olan kişi tarafından seçilen kişi güvenlik amiri olmaktadır ve unutulmaması gereken en büyük konu ise sorumluluğu büyük olan bu işi bilgisi olmayan veya pratiği olmayan kişiler için zordur.

bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün