Özel Güvenlik

Güvenlik görevlileri arasında cifte standart uygulandığı iddia edildi.

Güvenlik görevlileri aynı işyerinde çalışan arkadaşları ile arasında çifte standart yapıldığını iddia edildi. İstanbul havalimanında bir kısım Güvenlik görevlileri covid-19  sürecinde işe bile çağrılmadığı. Bir kısım ise hiç ara vermeden görevlerini devam ettirdiğini belirtti. İşe devam eden güvenlik görevlileri maaşlarında hiçbir eksilme olmadan alırken. Diğer personeller mağduriyet yaşadığı belirtildi.

İGA güvenlik görevlisi ‘nin yazmış olduğu iddia edilen mektup

Ben iga da güvenlik görevlisi olarak çalısmaktayım. Son 3 aydır nerede ise bir kısım hiç izne çıkmadan ful çalısıp tüm maaşlarını kesintisiz aldı.Diğer bir çoğunluk evlerinde bir haber bekleyerek KÇO (kısa çalısma ödeneği ) alarak geçirdi. Şimdi neden dönüşümlü olarak bu insanları mağdur etmeden evde olanlarıda çağırıp eşit hakkanıyetlı davranmadılar biz kço dan yararlananlar çok büyük kayıplar yaşadık.

Ama o çalısan kısım hiçbir kaybı olmadı.1 Temmuz itibari ile işe çağırıldık ama oda 20 gün çalıs 10 gün ücretsiz izin olarak ne anlamı kaldı. Ücretsiz izin parası 39 tl küsürat ile birlikte 20 gun de iş yerımden alacagım para ile gene kço daki paraya denk geliyor. Gene hak yok çalısanları sırası ile hakkınyetlı değişim yaptırmadı ve bizi çalıstırıp evdekileri gene aynı maaşa mahkum ediyorlar. Üstüne eğer bu kço ücretsiz izin para destegi devam etmez ise olacakaları söleyeyim. Bu kço ücretsiz para destegi çıkmadan önce direk dilekçe yazdırıldı herkese 10 gün ücretsiz izin kendi isteğim ile çıkıyorum gibi yani devlet destedği çektiğinde insanları zorla mecbur kılarak ücretsiz izne zaten çıkaracaklar.

Thy diğer kurumların çoğu çalısanlarının servislerini ücretli yollardan gider bizler ise yol aydınlatması olmayan köy yollarından geceleri gidiyoruz.Birinci sınıf yemek haneden yemek yediriyor. Bunuda söleyeyim havalimanında 3 sınıf yemek katogorisi var iga personeline 3 sınıf  yemek hizmeti verdiriyor.

Güvenlikler olarak bizede bir kere haber bülteninizde yer verin lütfen her defasında thy olarak haber yapılıyor ama bizlerin sesine bir kalem olacak kişi yok. Rica ediyorum.

Havalimanı haber sitesi gibi yayın yapan airporthaber com sitesinde yayınlanmasını isteyen güvenlik görevlisi ’nin yazmış olduğu yazıya yer verildi.

Güvenlik görevlileri ile ilgili özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu