özel güvenlik alımları

Güvenlik görevlisi alımı Türkiye geneli

Güvenlik Görevlisi Alımı Türkiye Geneli

Türkiye geneli yüzlerce müessese ya da tesis sürekli güvenlik görevlisi alımı için ilan yayımladılar.
Kimler Müracaat Yapabilir? İlanlarla alakalı bütün detaylar. Kamuya ve Özele güvenlik görevlisi alımları devam eder iken sürekli olarak yeni ilanlarda yayımlanıyor. Bu haberimizde sizlere Güvenlik Görevlisi alımları ile ilgili, Şartları ile ilgili ve başvuruların sebep uygulanacağı ile ilgili kısa bilgilendirmeler yaparak bu ilanlara müracaat yapmanızı kolaylaştıracağız.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI DETAYLARI NEDİR?

Güvenlik görevlisi alımı için Özel sektöre ve kamuya duyurular yayımlanıyor. Bu ilanların bir çok Özel sektör ilanları olması eşliğinde adaylara da sosyal imkanlar sunuluyor. Güvenlik Görevlisi alımı için adayların en fazla merak ettiği konulardan biriside alım şartları, Silahlı ya da Silahsız olup bulunmadığı gibi detaylardır. Ayrıca birçok aday kamuda iş bulma yolunu gözlemektedirler. Ancak Güvenlik Görevlisi alımları çoğunlukla Özel sektörde inşa ediliyor.

KİMLER Müracaat YAPABİLİYOR?

Başvuru şartları kamu ve özele değişmektedir. Kamuya güvenlik görevlisi alımları için adayların ÖSYM doğrulusunda yapılmış olan Kamu personeli Seçme Imtihanına katılmış olmaları gereklidir.

Peki adaylardan aranan genel şartlar nedir?

Adaylardan genel olarak aranan şartlar,

Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmak,

Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

Erkek adaylar için askerliğini yapan olmak ya da tecilli olup askerlikle irtibatı bulunmamak,

İlköğretim mezunu olmakla beraber,

Lise Ön Lisans ya da lisans mezunu olan adaylar,

İyi etkileşim kurabilmek, Diksiyonu düzgün olmak,

Sağlık istikametinden vazifesini adına getirmesine mani herhangi bir sağlık meselesi bulunmamak gibi şartları taşıyan adaylar müracaat yapabilirler.

Özel şartlar nedir?

Yukarıdaki niteliklere ek olarak adayların taşımaları lüzumlenen özek niteliklerden kimileri da, Yaş, Güvenlik Kimlik kartı, boy gibi Özel niteliklerde aranmaktadır. Ayrıca bu ilanlara kadın adaylarında müracaat yapabileceği gibi minimum 164 cm boyunda olmak şartına yer verilmiştir. Baylardan ise minimum 173 cm boyunda olmak gibi nitelikler aranmakta olup boy koşulu firmanın aradığı niteliklere göre değişiklik gösterebilmektedir. Kimlik kartı olarak ise, 5188 sayılı kanuna göre adayların silahlı ya da silahsız Özel güvenlik kimlik kartına sahip olmaları gerekmektedir.
Bazı firmalar bu istikamette kimlik kartı için eğitim olanağı sunsalarda birçok firma kimlik kartına sahip adayları içeriğinde barındır istiyor.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ İÇİN GÖREVLERİ NEDİR?

Güvenlik görevlisi personeli olarak vazifeye başlayacak adayların iş tarifi şöyledir. Firmanın eleman ve ziyaretçi giriş çıkışlarını takip edebilmek, gelen ziyaretçilere danışmanlık yapabilecek olmak, eleman Giriş çıkışını muayene edecek olmak, Vasıta, malzeme ve Ziyaretçi kayıtlarını tutmak ve en ehemmiyetlisi ortamın güvenliğini sağlamaktır.

SOSYAL OLANAKLAR:

Bir defa bireyin belkide merak ettiği konulardan olan sosyal imkanlar gerçekte firmaya göre çeşitlilik işaret ediyor.
Ancak genel olarak birçok firmanın sağladığı, Sosyal Teminat ( SGK ), Yol, Yemek, Asgari ücret ya da görevine göre dolgun aylık ve bazı durumlarda ikramiye gibi sosyal imkanlar adaylara sunuluyor.

İŞKUR Üstünde BİNLERCE İLAN BULUNUYOR!

Türkiye İş Kurumu üstünden de güvenlik görevlisi alımları uygulanmaktadır. Bu istikamette İŞKUR üstünde her sabah yeni duyurular yayımlanarak binlerce şahıs bu ilanlara müracaat yapabilmektedirler. İŞKUR üstünde tespit edilen ilanlara göre pozisyon dağılımı şöyledir: Güvenlik Görevlisi, Silahlı ya da Silahsız Güvenlik Görevlisi, Güvenlik Amiri/ Sorumlusudur.

Adaylar İŞKUR üstünde yayımlanan ilanlara müracaat yapabilmeleri için İŞKUR kayıt verileri ile giriş yaparak müracaat yapabilirler.

ÖZEL ALANLARDAN GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMLARI:

İŞKUR üstünden bulunduğu gibi birçok olanaklar ile güvenlik görevlisi müracaatı yapabilir.
Bu istikamette sizlere alçakta müracaat yapabileceğiniz irtibatları sizlerle paylaşacak ve ilanlara müracaat yapmanızı sağlayacağız. Bazı Kariyer siteleri üstünden bu ilanlara müracaat inşa etmek olasıdır. Ancak ilk olarak CV ( Özgeçmiş ) oluşturmanız ve belirti edilen nitelikleri taşıdığınızı kanıtlamanız gerekmektedir. İş kur sitesi üzerinden ilanlara ulaşabileceğiniz gibi linki tıklayarak ta ilanlara ulaşabilirsiniz.

 

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı