Özel Güvenlik

Güvenlik görevlisi her yerde

Güvenlik görevlisi – Bilindiği üzere dünyanın ve ülkemizin en popüler sektörlerinden biri olan özel güvenlik sektörü, genç nesiller tarafından imrenilen beğenilen bir sektör olduğu görülmektedir. Güvenlik görevlisi olmak isteyenlerin sayısı günden güne hızlı bir şekilde büyümeye devam ederken, aktif olarak çalışanların sayısıda bir hayli fazlalığı gözle görülür şekilde çok olduğu gözlemlenir durumda. Ülkemizde özel güvenlik görevlisinin olmadığı kamu kurum ve kuruluş kalmazken, bu durum özel sektörler içinde aynı şekilde büyümeye devam etmekte. Şirketler ve kurumlar Mal ve can güvenliğini korumak adına özel güvenlik vaz geçilmez bir sektör olduğu görülmekte. Maalesef sıkıntıların büyük olduğu sektörümüzde personellerin en büyük sıkıntısı kendilerini güvende hissedecek bir STK bulamamaktan yakındıkları iddia edilmekte

Güvenlik görevlisi
Güvenlik görevlisi

Kamu kurumlarındaki güvenlik görevlileri

Sektörümüz patlama ve bu günlere gelmesinde en büyük rolü oynayan kamu kurum ve kuruluşları olduğu bilinmektedir. Adeta kamu kurumlarında Özel Ğüvenlik çalıştırmak bir teşvik niteliği kazanmış ve bu sayede tüm kamu kuruluşlarında büyüyerek bu günlere kadar büyüyerek gelmiştir. Kamu güvenlik görevlileri kadroya geçmesinin ardından ise özel güvenlik almak ve kamu kurumlarında çalışmak isteyenlerin sayısı bir hayli artış göstermektedir. Kamu kurumlarında çalışan özel güvenlik görevlilerinin en büyük sıkıntısı olarak, kadroya geçmelerine rağmen ekonomik zorluk çekmek ve bazı güvenlik sendikalarının mobbing uyguladığı dile getiriliyor.

Güvenlik görevlisi
Güvenlik görevlisi

özel sektör özel güvenlik görevlileri

özel sektörde son dönemlerde özel güvenlik görevlilerine bir rağbet görülmeye başlandığı bilinmektedir. İlk dönemlerde adeta boşa harcanan para olarak görülen sektör, zamanla özel sektörde de oturmaya başladığı ve yavaş yavaş değer gördüğü görülmekte. Özel sektörde çalışanların en büyük sorunları ise, fazla mesai, maaş düşüklüğü mobbing ve tazminat alamama korkusu ilk baştan günümüze kadar gelen sorunların başında görülmektedir. Ve özel sektörde bir projede uzun vadeli çalışmak çok zor olduğu bilinmektedir. İşçi sendikaları ve güvenlik sendikaları özel sektörden para kazanamadığı için ise hiçbir çalışan ile ilgilenmedikleri bilinmektedir.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu