Özel Güvenlik

Güvenlik görevlisi maske tak diye uyardı yüzünden bıçaklandı

Güvenlik görevlisi olarak görev yapan hikmet öğünç, antalya murat paşa camisine maskesiz girmek isteyen kişiyi uyardığı için, uyardığı kişi tarafından yüzünden bıçaklandı.

Edindiğimiz iddiaya göre olay saat: 08:30 sularından antalya murat pasa cami avlusunda meydana geldi. 47 yaşındaki özel güvenlik görevlisi, görevli olduğu murat paşa camisinde sabah mesaisine başladı. Saat :08:30 sularında camiye maskesiz girmek isteyen kişiyi güvenlik görevlisi ögünc uyarma gereği duydu. Bağımlı olduğu iddia edilen kişi ile ögg ile tartışmaya başladı. Tartışmanın uzaması sonucu arbede çıkması ile şüphelinin üzerinde olduğu bıçak ile Övünç’ün yüzünden yaraladı.  Olay yerine gelen vatandaşlar tarafından arbede yatıştırıldı.

Güvenlik görevlisini yaralayan zanlı kaçtı

Olay yerine gelen vatandaşlar tarafından 112’yi arayarak ambulans talep etti. 112’ye ihbar sonrasında olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Güvenlik görevlisi ögünç olayın görüntülenmemesi için uzun süre güvenlik modasından çıkmadı.  İlk tedavisi güvenlik mobası gerçekleştirilen ögg personeli, hastaneye gitmemek için direnince polis tarafından ikna edilerek hastaneye gitmesi için ikna edildi. Güvenlik personelinin tanımıyla zanlının eşkalını alması ile çalışma başlatıldı.

Güvenlik görevlisi maskesiz olduğu için uyardı

Olay yerinde olan ve olaya müdahale eden mehmet güneş, abdest almak için camiye geldiğini belirtti. Ve ‘’ Cuma olduğu için abdest almaya geldim. Güvenlik görevlisi maskesiz olan şahsa giremeyeceğini söyledi. O da cebinden çakıyı çıkardı. Maskesizdi o nedenle uyarı yapıldı. Yasak olmasına rağmen dinlemedi. Tartışma ve boğuşmalar oldu. Biz müdahale etmesek arkadaşımız ölebilirdi. Müdahale etmesek şüpheli bıçağı kalbine saplamıştı. Biz müdahale ettik.” dedi.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu