Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Güvenlik hizmetleri 2019

Güvenlik hizmetleri 2019

Güvenlik hizmetleri her işletmenin ihtiyaç duyacağı bir konudur. Bu anlamda sektörde faaliyet gösteren pek çok özel güvenlik firması bulunmaktadır. Firmalar belirli bir ücret karşılığında bu hizmeti sizlere satarlar. Kendi bünyelerinde özel güvenlik birimi kurmak istemeyenler ise bu hizmeti satın alırlar. Firmaların tek görevi personel istihdam etmek değildir. Ayrıca bu anlamda sizlere profesyonel bir danışmanlık hizmeti de sunarlar.

Hizmet sunan firmalar ile anlaşma sağlamadan evvel dikkat etmeniz gereken pek çok konu vardır. Örneğin bu firmaların sertifika sahibi olması, uluslar arası kalite standartlarında hizmet vermeleri gerekmektedir. Çalıştırdıkları personellerin özel güvenlik kimlik kartı sahibi olmaları, silahların ruhsatlı olması ve firmaların ilgili bakanlık izni ile faaliyet göstermesi şarttır. Özel güvenlik firmalarının sunmuş olduğu hizmetler sadece ticari işletmelere ilişkin değildir.

Özellikle;

fabrikalarda çok sayıda ÖGG personeli istihdam edildiğini biliyoruz. Fakat güvenlik hizmetleri artık daha küçük işletmelere ve hatta konutlara dahi sağlanmaktadır. Ülkemizde suç oranının artması ile birlikte her alanda özel güvenlik görevlisi personeline rastlamamız mümkündür. Örneğin mesken olarak inşa edilen yapılarda, sitelerde ve çok sayıda konut bulunan alanlarda giriş kısmına bir adet güvenlik görevlisi yerleştirilir. Bu personel giriş yapan araçları kontrol eder. Araç kullanan şahısların kimliklerini sorgular.

Yine aynı şekilde konutlarda bulunan güvenlik sistemlerini de bu firmalar kurar. Kapı otomatikleri şifrelere bağlı olarak yapılır. Ayrıca görüşlü zil sistemleri kurulur. Kimlik doğrulama sistemleri kurulur. Güvenlik kameraları ile giriş çıkışlar sürekli olarak izlenir. Bu amaçla gerekli donanım özel güvenlik firmaları tarafından sunulur. Danışmanlık hizmetleri ve personel transferinin yanı sıra güvenlik hususunda gerekli teknik donanım da yine bu firmalar tarafından sağlanır.

Özel güvenlik hizmetleri sunucusu olan firmalar en ufak işletmeden en büyük işletmeye kadar kurmuş oldukları donanımlar ile bu kameraları mobil cihazlardan takip edebilme imkanı da sunar. Teknolojinin tüm nimetleri bu sektörde de ciddi manada kullanılır. Ayrıca anlaşma sağladığınız firmalar 7/24 sizlere teknik servis hizmeti de verir. Kameraların kayıt etmediği, güvenlik sistemlerinin çalışmadığı ya da kasten devre dışı kaldığı durumlarda teknik servis anında gelerek sorunu çözmektedir.

özel güvenlik

Güvenlik hizmetleri 2019

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu