Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Güvenlik İş İlanları

Güvenlik İş İlanları

Güvenlik görevlisi kimlik kartı bulunan pek çok kişi kamuda ya da özel sektörde çalışabilmek için internet arama motorlarında güvenlik iş ilanları araması yapmaktadır. Bu arama sonucunda insanlar birçok ilanla karşılaşmaktadır. Sektördeki ihtiyaç sebebiyle güvenlik görevlisi iş ilanları da yoğun şekilde araştırma yapan insanların karşısına çıkmaktadır. İşverenlerin belirttiği şartlara uygun olduğunuzu düşündüğünüzde ise çok rahat bir şekilde iş başvurunuzu bu ilanlar aracılığıyla yapabilirsiniz.

Güvenlik görevlisi

olarak birçok farklı kurum ve kuruluşta çalışma olanağı olmakla birlikte özellikle bankalarda bu ihtiyaç daha fazladır.  Bu sebeple iş ilanları siteleri ile birlikte bankaların resmi siteleri aracılığı ile de cv gönderilerek iş başvurusu yapılabilir.

Güvenlik Görevlilerinde Aranan Nitelikler

İş aradığınız esnada sizlerin dikkat ettiğiniz hususlar mutlaka bulunmaktadır. İş yerinize ulaşım imkanınızın kolay olması, maaş düzeyi ve çalışma saatleri gibi güvenlik iş ilanları aramanızda dikkat ettiğiniz şartlar vardır. Şüphesiz ki işverenlerin de dikkat ettiği hususlar mevcuttur. Yaptığımız araştırma sonucunda genellikle güvenlik görevlilerinde

şu şartlar aranmaktadır;

  • TC. vatandaşı olunmalıdır.
  • Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak gerekir.
  • Ağır suçlardan ceza alınmamış olmalıdır.
  • Mesleğini icra etmesine engel olacak sağlık sorunları bulunmamalıdır.
  • Güvenlik görevlisi olabilmek için gerekli olan kimlik kartına sahip olmalıdır.
  • 18 yaşından gün almış olmalıdır. (Bazı kurumlar 35 yaşından gün almamış olmasına da dikkat etmektedirler.)

Maddeler halinde belirttiğimiz bu şartlar genel geçer işveren şartlarıdır. Bazı kişi ve kurumların farklı şartları da bulunabilmektedir. İş tecrübesine sahip olmanız sizleri daha avantajlı konuma getirebilir. Silahlı güvenlik kartına sahip olmanız daha rahat iş bulabilme olanağı sağlayabilir.

Güvenlik iş ilanları araştırmanız sonucunda bu şartları taşıyorsanız işveren tarafından mülakata çağırılırsınız. Mülakat aşaması son derece önemlidir. Bu mülakat esnasında kendinizi iyi ifade etmelisiniz. Özgüveni olan, iş bilincine sahip ve prensipli bir insan olduğunuzu işverene göstermelisiniz. İşverenler tarafından sizlere birçok kurumda güvenlik görevlisi olarak hem mal hem de can teslim edileceği için mülakat esnasında sizlere güvenebileceklerini göstermeniz çok önemlidir. Sorumluluğunuzun farkında olduğunuzu mülakat esnasında ifade etmelisiniz. Bütün bu şartlara uymanız ve mülakatı başarılı bir şekilde geçmeniz durumunda işe kabul edilirsiniz.

Güvenlik Haber

özel güvenlik

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu