Güvenlik İş

Güvenlik iş sendikası Trabzon başkanı market fişi dağıttı mı ?

Güvenlik iş sendikası hukuk sorumlusu levent atabay ’ın sendika üyesi olan işçilere haciz davası başlatması ile gündeme gelmişti. Trabzon il başkanı Halil Aygün ise mağdur olan üyelerine market fişi vereceğini ve belli bir süre sendika aidat alınmayacak ve avukat levent Atabay ’ın haciz başlatması sonucu zarar gören işçilerin zararlarının karşılanacağını, kurmuş olduğu whatsaap grubunda belirttiği bilinmekte. Ama üzerinden yaklaşık 2,5 yıl gibi bir süre geçmesine rağmen zararı karşılanmayan işçilerin olduğu bilinmekte.

Güvenlik iş sendikası hukuk sorumlusu Levent Atabay

Güvenlik iş sendikası ‘nın hukuk işleri sorumlusu Levent Atabay bilindiği üzere kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan üyelerinin adına açtığı davada hukuk mücadelesi verirken, 696 sayılı kanun hükmünde kararname ile kurumlarda çalışan işçilerin kadroya geçmesi ile davalarından feragat etmek zorunda kaldı. Sendikanın üyesi olan işçileri davalardan feragat etmeleri üzerine sendikanın hukuk sorumlusu Atabay işçilere feragat ettikleri için avukatlık ücreti talep etti ve vermeyenlerden ise haciz ile almaya kalktı, Halbuki sendika avukatı olan atabay güvenlik iş sendikasından davalara bakması için yaklaşık 580 bin yeni türk lirası’na yakın bir ücret aldığı iddia edilmişti.

levent atabay, sendika üyelerine acımadan haciz davası başlatıp bir çok işçiyi mağdur ettiği iddiası, ve bu konuda çıkan haberlerde olduğu bilinmekte.  Bu durum sendikadan bir çok kişinin istifa etmesine neden oldugu da belirtilmişti. Güvenlik İş Sendikası Hukuk sorumlusu levent atabay ’ın sendika ile ilgili başka bir dava sürecinde ise yalancı şahitlik ve mahkemeye yalan beyan iddiasından dolayı, müşteki konumunda olan bir kişinin, Atabay hakkında suç duyurusunda bulunulduğu ve gerekli merciler inceleme başlatıldığı ve suçlu görülmesi halinde yargılanacağı iddia ediliyor. (İlerleyen haberlerimizde özel güvenlik sektörünü ve sendikaya üye olan okurlarımızı ilgilendirdiğinden dolayı bu konuya ayrıntılı yer vereceğiz)

Adsız 5

Güvenlik iş sendikası Bölge Başkanı Halil Aygün Sessiz

 O dönemlerde mağdur olan işçilerin istifalarını engellemeye çalışan Halil Aygün ise mağdur olan güvenlik görevlilerine kurmuş olduğu whatsaap grubunda, zararların bir an önce telafi edileceği sözü verdiği bilinmekte. Bu sözün üzerinden yaklaşık 2,5 yıla yakın bir süre geçmesine rağmen zarar gören cogu ögg ’nin mağduriyeti devam ettiği belirtiliyor. Güvenlik iş sendikası Ahmet durucuk ‘a yakınlığı ile bilinen Halil Aygün mağdur olan kişilere market çeki ve sendikanın aidat almayacağını belirtmişti. Halil Aygün bu sözü unuttu mu bilinmezken, mağduriyetlerin devam ettiği bilinmekte.

Eski güvenlik iş yönetici ile yaptığımız görüşmede ise bizlere şunları aktardı;

Hukuk sorumlusu olan levent atabay sendikanın üyesi olan bir çok kişiye haciz davası başlatarak maddi ve manevi zarara uğratmıştır. Halbuki bu kişi sendikanın avukatıdır ve sendikadan üyelerinin adına baktığı davalar nedeni ile yüklü bir meblağ para almıştır. Bu durum hiç etik olmadığı görülmekte ülkemizin normalleşme sürecine dönmesinden sonra mağdur olan güvenlik personelleri ile bir hukuki süreç başlatacağız.

Halil Aygün yıllardır o bölgedeki üyelerine çeşitli beyan verdiğini biliyorum ama maalesef cogu yerine getirilmedi, bu market fişi benzeri konulardır onlarda. Ahmet durucuk ’a yakınlığından dolayı o görevde tutulduğunu tahmin ediyorum o bölgede fazla sevilmeyen biri olduğunu biliyorum, sendikada görevli olduğum dönemlerde sıkça gelen şikayetler oluyordu. İşçinin hakkını savunmak için kurulan sendikalar maalesef işçileri mağdur etmeye devam ediyor. Halil aygün’ün sözünü bir an önce tutmasını bekliyoruz işçilerin daha fazla mağdur olmaması için DEDİ.

Güvenlik iş sendikası
Güvenlik iş sendikası

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu