Güvenlik İş

güvenlik iş sendikası ‘ndan siyasi paylaşımlar ayrılık getirdi…

Güvenlik iş sendikası,  iş yeri temsilcisi Bölge başkan yardımcısının sosyal medya olan Facebook ’ta yaptığı paylaşımlardan dolayı istifa ettiğini sosyal medya üzerinden açıkladı.

Genelde akpartili bakanları ve milletvekilleri ile sosyal medyada boy gösteren Türk-İş konfederasyonuna bağlı Güvenlik-iş sendikasında İstanbul seçimlerinin tekrarlanma kararı sonrası sendika yönetiminde bulunan Mehmet gazı Akgül’ün #herşeycokgüzel olacak tağı altında yaptığı bazı paylaşımlara sendika içinden ve üyeler arasında sert çıkışlara neden oldu.

Güvenlik-iş sendikası
Güvenlik-iş sendikası

Güvenlik iş sendikası İstanbul İSKİ baş temsilcisi isyan etti…

İstanbul İSKİ baş temsilcisi Ali AYDİN Bölge başkan yardımcısı Mehmet gazı Akgül’ün sosyal medyada paylaşmış olduğu #herseyguzelolacak tagli yazısına isyan ederek sosyal medyada sitemi gösterdi ve istifa ettiğini açıkladı. Sendika üyelerinin de bu paylaşımı yerinde bulmadıklarını ve tepkilerini en yakın sürede gösterecekleri iddia ediliyor.

Güvenlik-iş sendikası
Güvenlik-iş sendikası


Geçmiş dönemde sendikada görevli kisilerdende paylaşım hakkında bilgiler özel güvenlik haber sitemize gelmeye başladı. İsmini vermek istemeyen güvenlik iş sendikasında eski dönemde görevli şu ifadeleri kullandı; bu paylaşım çok çirkin ifadelere maruz kalabilir, tabiki herkesin bir siyasi görüşü vardır ama sen bir sivil toplum örgütünün içerisindesin ve belediye başkanı kim olursa olsun orada çalışan işçiler için mücadele vereceksin, seninle aynı görüşte olmayan bir işçi sana nasıl samimi yaklaşabilir ?

Güvenlik-iş sendikası BU PAYLASİM ETİK DEĞİL

Paylaşıma tepki gösteren eski sendikacı bu paylaşım sivil toplum örgütünde çalışan bir kişi için etik olmadığı belirtti,
Güvenlik-İş Sendikası genel başkanı ise 24/04/2019 tarihinde Ankara’dan belediye başkanı olan CHP adayı Mansur Yavaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuştu.


Bu paylaşımın ardından İSKİ baş temsilcisinin istifasının ardından yeni istifaların gelip gelmeyeceğini ise ileriki günlerde göreceğiz…

güvenlik iş sendikası hakkında daha fazla bilgi için özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu