Ögg Bilgiözel güvenlik bilgi sistemi

Güvenlik kursu derslerine girmek zorunlu mu

Güvenlik kursu derslerine girmek zorunlu mu

özel güvenlik görevlisi olmak isteyen kursiyer sayısı son yıllarda azınmıyacak şekilde fazlalaştığı adeta ögg sektörü popüler bir hal aldığı görülmekte. Dünyada uzun yıllardır iş kolu olan security ülkemize 2004 yılında faaliyet izini alarak çalışma hayatına katılmıştır. Bilinmektedir ki özel güvenlik görevlisi olmak isteyen kişilerin ilk önce

 veya silahsız güvenlik olmak üzere 2 ye ayrılan sektörde kişinin şartlarına uygun olanını seçmelidir. özel güvenlik eğitimi silahsız 120 silahlı ise 100 saat eğitim alan kursiyerler eğitimi tamamlayarak, özel güvenlik sınavı ’na tabi olmaktadır. Özel Güvenlik Haber Sitemize, Kursiyer olarak eğitim alan kişilerin en çok sorulardan biri ise Güvenlik kursu derslerine girmek zorunlumu sorusudur.

Kurs ’a katılım zorunlu mu ?

Özel güvenlik olmak için özel güvenlik kurs ’unda eğitim alan Adayların özel güvenlik eğitimi süresince verilen derslerin en az üçte ikisine devamı zorunludur. Kabul edilebilir bir özrü bulunmaksızın derslerin % 10’undan fazlasına devam etmeyenler başarısız sayılır. Devamsızlığı geçen adayların sınava giremez ve bir sonraki eğitim tarihinden yeniden eğitimini tamamlayarak Ögg Sınavı ’na girmeye hak kazanırlar.

Eğitimini tamamlayıp güvenlik sınavı’na giren adaylar, sınav tarihinden yaklaşık 15 veya 20 gün sonra emniyet genel müdürlüğü özel güvenlik şube ’nin resmi sitesine girerek güvenlik sertifikası sorgulama yaparak özel güvenlik sınav sonuçları ’na ulaşabilmektedir. Sınavdan 60 ve üzeri puan alan adaylar özel güvenlik kimliği almaya hak kazanmış sayılırlar.

Özel güvenlik haber (ögg haber) – Güvenlik kursu derslerine girmek zorunlu mu

 

 

Güvenlik kursu derslerine girmek zorunlu mu
Güvenlik kursu derslerine girmek zorunlu mu

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu