Güvenlik İşÖzgüven Sendikası

Güvenlik sendikaları iş kolları değişmesi ile panikledi (özel haber)

Güvenlik sendikaları

Güvenlik sendikaları, Aile ve çalışma sosyal hizmetler bakanlığı 15 haziran 2020 tarihli genelgesi gereği ivedikle genel işler koluna geçileceği hak kaybına uğranmaması için 20 iş kolundaki genel işler koluna geçilmesi gerektiğini söylemiştir. bu yazıdan itibaren 19 cu iş kollarının değişme kararı ile güvenlik sendikalarında adeta bir panik havası yarattı. Özgüven sen sendikası konfederasyonunun sözünden çıkamayıp sessizliğini bozamadığı görülmekte. Türk iş konfederasyonuna bağlı güvenlik iş sendikası ise sendikaya telefon açan belediye çalışanlarına istifa etmeyin 24 haziran 2020 tarihinde torba yasada sizin sorunlarınızı çözeceğiz söylemleri ile belediyede istifa etmek isteyenleri bekletme çabasına girdiği iddia ediliyor.

Belediye ‘de özel güvenlik görevlisi olarak çalışanlar şimdiden istifa etmeye başlamışken güvenlik iş sendikası ‘nın 24 ‘ünde torba yasada çıkacak istifa etmenize gerek yok gibi söylemleri neden belirttiği ve torba yasanın içindeki maddelerden Ömer çağırıcının nereden haberdar olduğu, torba yasa çıkacaksa aile ve çalışma sosyal hizmetler bakanlığı neden 24’ünü beklemedi gibi sorular ise çalışanlar arasından sıkça konuşulan konulardan biri olduğu belirtilmekte.

Güvenlik iş sendikası il ve bölge başkanlarını neden acil çağırdı ?

Torba yasada çıkacak diyerek üyelerin istifa etmesi durdurulmaya çalışırken, şu anki sendika yönetiminde olan ve sendikaya muhalif olan kişilerden aldığımız bilgi ve iddialara göre ise: sendika yönetimi acil olarak tüm il ve bölge başkanlarını sendikada acil toplanmaya çağırdığı ve yarın bir toplantı yapılacağı belirtiliyor. İş kollarının değişmesi ve güvenlik iş sendikası kayyum istemli dava kararının yakın tarihte çıkacağı beklentisinden dolayı acil olarak toplantı kararı alındığı belirtilmekte.

Belediye çalışanları biz bakana güveniyoruz diyerek istifaya devam ettiği iddia ediliyor

Türk iş konfederasyonuna bağlı güvenlik iş sendikası belediye çalışanlarına istifa etmeyin 24’unde torba yasa çıkacak dediği iddia edilmeye devam etsede. Belediye güvenlik görevlileri ‘’bakanlık açıklama yapmış ama hala sendika torba yasa çıkacak diyor. Bakanlığın açıklamasına mı  güvenelim yoksa, her gün bir iddia ile gündeme gelen sendikaya mı güvenelim?. Biz bakanlığa güvenmeye seçtik ve istifalarımızı yapmaya devam ediyoruz.’’ DEDİ.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: