özel güvenlik sendikaları

Güvenlik sendikaları ne oldu bizim iş ?

Güvenlik sendikaları – Geçtiğimiz günlerde yaptığımız ogghaber sitemiz de 4 aylık bir süre zarfında aidat aldığınız üyelerden ücret almayın teklifimiz sendikaların işine mi gelmedi ? bu konuda sessizliklerini bozmazken sosyal medyada  biz en iyi sendikayız sözlerinden de vaz geçmedikleri görülüyor.

Sosyal medya üzerinden devamlı bizler sizin için kurulduk sizler için varız diyen özel güvenlik sendikaları neredeler ? bizler için kurulan sendikalar neden bu zor süreçte üyelerine destek çıkmıyor ? konfederasyonlar kimlerin parası ile #bizbizeyeteriz kampanyasına milyonları bağış yapıyor, bu bağış sonrası neden üyelerden bu zor süreçte aidat alınıyor, söylemleri üyeler arasında günden güne büyümeye devam ediyor. Yıllarca güvenlik sendikasında görev yapmış Erdal Ervan ile yaptığımız röportajı siz değerli özel güvenlik haber okurlarımız ile paylaşmak istiyoruz.

Özel güvenlik sendikası eski yönetim üyesi Erdal Ervan;

‘’ Yıllarca özel güvenlik sendikasında görev yapmış bir kişiyim ve şu zor süreçte özel güvenlik görevlilerine yapılabilecek en büyük destek aidat alınmaması ve aidat alınan kurum çalışanlarının eksikliklerinin (maske, eldiven) gidermek dir. Geçtiğimiz günlerde ilk olarak hak iş konfederasyonu 1 milyon, sonrasında ise 3 milyon ise Türk iş konfederasyonu #bizbizeyeteriz kampanyasına bağış yaptılar. Ülke olarak bu kampanyaya destek çıkmaları çok hoşumuza gittiği gibi bizleri duygulandırdı, bizler istenildiği zaman birlik olabiliyoruz diye.

Peki bu konuyu şöyle düşündük mü hiç,  konfederasyonların kasasında ne kadar bir bütçe var ki biri 1 milyon, diğeri 3 milyon bağış yapabildi ? hiçbir kuruluş ve STK kasasının yarısını bağış yapmaz, mevcut kasasının en fazla 3/1 kadar bağış yapar. Bu demek oluyor ki konfederasyonların kasasında daha çok milyonlar var oldugu görülüyor. Peki bu milyonların içinde üyelerinden 4 ay gibi bir süre aidat alınmazsa batarlar mı ? Tabiki hayır.

Hak iş konfederasyonuna bağlı Özgüven sendikası

Yönetim olarak güvenlik sektörü ile hiçbir bağı bulunmayan, sendikanın kurulması birilerinin veya birkaç kişinin temkinliliği ile kurulduğu belli, Hasan koç ve Ömer yılmaz yönetimde olan kişiler ama sektör ile uzaktan yakından bir bağı olmadığı gibi ilgilendikleri de yok, hak iş konfederasyonu olmasa bir Allah ın kulu üye olacağını düşünmüyorum, 65 yaş üstünün sokağa çıkma yasağından dolayı olarak şu anda evden çıkamadıklarını düşünüyorum. Kasanızda kaç trilyon para var, bu zor süreçte 4 ay, aidat aldığınız üyelerden ücret almazsanız batar mısınız ? yoksa maaşlarınız mı düşer ? bunlara üyelerine anlatmaları gerekmez mi ?

Türk iş konfederasyonuna bağlı güvenlik iş sendikası

Güvenlik iş sendikası 2.ci olağan kongreden sonra başı dertten kurtulmayan ve son dönemlerde bölge idare mahkemesinin, sendikaya kayyum ön görmesi ile, sendika yönetimi  panik içinde kararı üst mahkeme itiraz ettiği bilinmekte, sendikaya naylon fatura ve birkaç konuda savcılığa suç duyuruları ile gündeme gelmeye devam ediyor.

Sosyal medyada en çok reklam yapmayı seven güvenlik iş sendikası bizler sizin için varız özel güvenlik görevlisini görmezden gelme diye slogan oluşturduğu bilinmektedir. Bunu bu zor süreçlerde üyelerden aidat almayarak ilk başta siz görmezden gelmiyormusunuz  ? mesela ptt pall ile yaptığınız toplu sözleşmede sosyal medyada sponsorlu reklam verip kazanım sağladığınız belirtmiştiniz. Şu anda 85 TL aidat alıyorsunuz üyelerden, 4 ay kitlerden aidat almayın büyüklüğünüzü görelim, hep beraber ne büyük sendikaymış bunlar diyelim ne dersiniz ? maaşlarınızda bir eksiklik olacağını düşünmüyorum ne dersiniz ? siz reklamı seven bir sendikasınız hadi hep beraber özel güvenlik görevlileri için bir güzellik yapmış oluruz ? ‘’ DEDİ.

Güvenlik iş sendikası ‘nin aidat aldığı üyelere bir jet yapmak için aidat almamak adına çalışma yaptığı iddiaları suya mı düştü bilinmezken, son dönemlerde ptt pall ile yapılan toplu sözleşmede bazı maddeler ve bazı son dakika değişiklikler ile mağdur olunduğu hakkında bilgiler ve belgeler elimize ulaşmakta, Gelen evrakların incelemesinden sonra sektör çalışanları ve sendikaların üyelerini bilgilendirme bakımından değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

Güvenlik sendikaları
Güvenlik sendikaları

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu