özel güvenlik sınavı

Güvenlik sertifikası alma

Güvenlik sertifikası alma

Güvenlik Sertifikası AlmaÖzel güvenlik sektörünün büyüklüğü ve günden güne kendini tazelemesi ve binlerce gencin hayali olan özel Güvenlik Sertifikası Alma çabaları devam etmektedir. Sektör üzerinde iş hayatlarını sürdürmek isteyen işsiz ve gençlerin özel güvenlik firmalarından bilgi almaya devam ediyor. Özel güvenlik olmak için yapılması gerekenlerin başında Güvenlik Şirketleri aracılığı ile özel güvenlik eğitimi alınması gerekmektedir. Bu eğitimde en önemli olan nokta ise uygulamalı derslerin verilmesi olduğu, ve uygulamalı derslerin kursiyerlerin kafasında daha çok kaldığı belirtiliyor. Özel Güvenlik Eğitimi alan Güvenlik adayları, Ögg Sınav Ücreti ’ni yatırarak, Sınava hazır şekilde beklemektedir.

Özel Güvenlik Sertifikası Alma ?

Kursiyerin aldığı eğitimden sonra, ögg sınavına tabi olacak ögg adayları, katılacağı sınavı emniyet genel müdürlüğü özel güvenlik şube ‘nin resmi sitesinden özel güvenlik sertifika sorgulama bölümüne tıklayarak, özel güvenlik sınavından aldığı notu öğrenebilirler, sınavdan 60 puan ve üstü alan kursiyerler özel güvenlik sınavından başarılı bir şekilde geçmiş sayılır ve ögg kimlik kartı almaya hak kazanmıştır.

Güvenlik Kimlik Kartı Ne Zaman Gelir ?

Özel güvenlik sınav tarihinin açıklanmasının ardından, ögg eğitim görülen güvenlik şirketine başvurularak özel güvenlik sertifikası için gerekli işlemler halledilerek, yaklaşık 1 hafta içerisinde sertifika hazırlanmış olmaktadır. Özel güvenlik şube müdürlüğünden alınan randevu ile Güvenlik eğitim merkezinin verdiği evraklar eksiksiz hazırlanarak emniyetin randevu günü eksiksiz olarak evraklar güvenlik şube müdürlüğüne evraklar teslim edilir, ve güvenlik soruşturmasına emniyet tarafından başlanır.

özel güvenlik haber (ogghaber)

 

Güvenlik sertifikası alma
Güvenlik sertifikası alma

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu