özel güvenlik sınavı
Trend

Güvenlik sertifikası fiyatları

Güvenlik sertifikası fiyatları – Son dönemlerde ülkemizin ekonomik sıkıntılarından dolayı özel güvenlik sektörü günden güne büyümeye devam ediyor 2018 yılında yapılan araştırmalara göre ülke genelinde 2 milyona yakın özel güvenlik sertifikası ‘na sahip kişinin oldugu açıklanmış ve bunların yaklaşık 350 bine yakın bir bölümü kamu kurum ve kuruluşlarında çalışırken, 500 bine yakın kişi ise özel sektörde çalışmaya hayatlarına devam etmekte. Geri kalan ögg sertifikası olan kişi ise işsiz olarak bilinmekte.

2020 yılı Güvenlik sertifikası fiyatları ise sertifika alacak kişilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi durumunda. Özel güvenlik eğitim merkezlerinde eğitim alarak Özel Güvenlik olmak isteyen vatandaşlar çeşitli platformlarda fiyat araştırması içerisine girmiş durumda. Silahlı özel güvenlik sertifikası ve silahsız özel güvenlik sertifikası olarak 22ye ayrılan güvenlik sertifika fiyatları geçtiğimiz yıllara göre %50 fiyatında bir artış gösterdiği bilinmektedir. Sizler için kalem kalem özel güvenlik sertifika fiyatlarını ele aldık.

  1. Silahlı özel güvenlik kurs ücretleri: Bulunduğunuz il ve ilçedeki özel güvenlik eğitim merkezlerine göre fiyatta değişiklik göstermiş olsada fiyat olarak ortalama 750 – 1000 TL arasında bir fiyata mevcuttur. Silahlı özel güvenlik sertifikası alacak kişiler için verilen eğitim saat 120 olarak belirlenmiştir. Bu kurs süresi bir gün içerisinde 8 saatlik eğitime denk gelmektedir.

Silahsız özel güvenlik kurs ücretleri: Silahsız özel güvenlik sertifikası alacak kişiler için ise kurs ücreti 550 – 750 yeni türk lirası arasında değişiklik göstermektedir. 100 saatlik bir eğitime tabi tutulan kursiyerler, günlük 8 saatlik bir eğitime tabi tutulurlar. Kurs süresi yaklaşık 13,5 gün gibi bir süre zarfında tamamlanmaktadır. Özel güvenlik yenileme yapacak kişiler için ise 7,5 gün kadar sürmektedir.

  • Özel güvenlik sağlık rapor ücreti: Silahlı güvenlik sağlık rapor ücreti tam teşekkülü devlet hastanesinden alınması gerekmektedir. Hastane tarafından verilen rapor ise heyet raporu olmak zorundadır. Bulunduğunuz ildeki hastaneye göre fiyatta değişiklik gösterebilmektedir. Silahlı özel güvenlik sağlık rapor ücreti ise ortalama 200 TL’dir.

Silahsız özel güvenlik sağlık rapor ücreti: Bulunduğunuz ildeki sağlık kuruluşuna göre fiyat değişiklik gösteriyor olabilse de, ortalama fiyat 30 ile 70 yeni türk lirası arasındadır.

  • Silahlı özel güvenlik sınav ücreti: Silahlı güvenlik sınav ücreti 2019 yılında 80 tl olarak bilinmektedir.Bu ücret Vakıfbank genel müdürlüğü aracılığı ile polis akademisi döner sermaye işletme müdürlüğü hesabına yatırılmaktadır. Bankadan 2 adet nüsha istenilmeli ve bir nüshanın 40 gün önceden özel güvenlik eğitim merkezine teslim edilmesi gerekmektedir.

Silahsız özel güvenlik sınav ücreti: Silahsız sınav ücreti 55 yeni türk lirası olarak belirlenmiştir. Bankadan aynı 2 dekont alınması gerekmektedir ve sınava 40 gün kalasıya kadar dekontun tekinin özel güvenlik eğitim merkezine verilmesi gerekmektedir.

  • Güvenlik sertifikası fiyatları : Silahlı veya silahsız olma şartı aranmadan özel güvenlik sertifika için istenilen ücret 15 ile 20 yeni türk lirası arasında olmaktadır.
  • Özel güvenlik kimlik kart ücreti: Özel güvenlik kart ücreti olarak 2019 yılından itibaren 30 yeni türk lirası olarak belirlenmiştir. Kursiyerler bu ücreti bulundukları ildeki halk bank şubesine giderek yatırmaları gerekmektedir. Atm ve internet bankacılığından bu ücret yatırılmamaktadır.
  • Özel güvenlik kimlik harç ücreti: Harç ücreti olarak maliye (vergi dairesi) üzerinden yatırması gereken ücret 737 tl olarak belirlenmiştir. Harc ücreti özel güvenlik sınavına girip başarılı olup kimlik almaya hak kazanan kişiler yatırmaktadır.
  • Poligon ücreti: Silahlı özel güvenlik kimliği almaya hak kazanan adaylar özel güvenlik atış sınavına katılması için kişi başı yaklaşık 75 yeni türk lirası ücretini özel güvenlik eğitim merkezine teslim etmeniz gerekmektedir ve bu ücret kurs ücreti ile birlikte ödenmemektedir. Kayıt olduğunuz kurs sorumluluklarına sorarak kesin bilgi alınız. Güvenlik sertifikası fiyatları makalemizde sizleri bilğilendirdik.

Özel güvenlik haber sitesi

facebook özel güvenlik sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün