Ögg Bilgi

Güvenlik

Güvenlik, kamu kurum ve kuruluşları veya özel sektörde mal can güvenliğini koruyan kişilere verilen addır.

5188 sayılı kanunun vermiş olduğu yetkiler üzerinden faaliyetlerini yürüten işçileri, ögg olmak için bazı şartları yerine getirmek zorunluluğu mevcuttur, belli kriterleri yerine getiremeyen kişiler veya adaylar ögg görevlisi olamaz.

Ögg görevlisi olmak için Ögg Eğitim (Ögg Kursu) ‘den Silahlı Ögg için 120 saat, Silahsız ögg olmak için ise 100 saatlik bir eğitime katlanılması gerekmektedir.

Güvenlik eğitimini başarılı bir şekilde bitiren adaylar, ögg sına’na girmek için emniyet müdürlüğü ögg Şube’nin 2019 ögg sınav takvimi açıklaması ile sınava tabi olurlar ve sınavdan başarılı not olan ögg kursiyerler ÖGG olabilirler.

Ögg sınav soruları

özel güvenlik sınav soruları hakkında devamlı sitemize gelen soruların başında, ögg sınavı zor mu ? özel güvenlik sınavında ne soruyorlar gibi sorulara en çok maruz kaldığımız mesajların başında gelmektedir.

Ögg sınav soruları aslında verilen eğitime dikkat edilip kulak verildiğinde çok kolay ve genelde ise mantığa dayalı sorular olduğu görülmektedir, ögg sınavında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri şaşırtmaca sorulardır.

DEGİLDİR, DOGRUDUR gibi soru ekleri ile biten cümlelerdir, heyecanlanan ÖGG adaylarının en çok hata yaptığı konuların başında soruyu dikkatli şekilde okumamaktan kaynaklanmaktadır.

Ögg Sınav Sonuçları

ögg sınav sonuçları , sınav takviminden yaklaşık 15 ile 20 günün ardından emniyet genel müdürlüğü ögg şube müdürlüğü tarafından emniyetin resmi sitesinden açıklanmaktadır.

Sınav sonuçlarını öğrenebilmek için özel güvenlik Şube’nin sitesine girerek sınav bölümünü seçtikten sonra Türkiye Cumhuriyeti TC kimlik numaranızı girerek öğrenebilirsiniz. Veri güvenliği bakımından her birey kendi sınav notunu öğrenebilmektedir.

Silahlı Ögg Kimliği almak için sınava girip, silah sorularından istenen notu alamayan ögg görevlisi, Silahsız Ögg Kimlik Kartı almaya hak kazanır, bir sonraki sınav dönemine hazırlanan kursiyer sadece silah sınavına girebilmektedir ve yeterli puanı aldıktan sonra kimliğini silahlı öGG olarak değiştirme hakkına sahiptir. Ögg haber olarak sizlere en güncel bilğileri sizlere aktarmaya devam edecegiz

 

Güvenlik
Güvenlik

Bizi facebook sayfasından takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu