Özgüven sendikası

Hak iş ’ten istifa gelince sokaklara inen Arslan şimdi nerede ?

Hak iş konfederasyonu Mahmut Arslan neden kıdem tazminatı için çelişkili tavır sergilediği üyeleri arasında en çok konuşulan bir durum haline geldiği iddia ediliyor. 2019 seçimlerinden sonra bazı belediye başkanlarının değişikliğinden sonra, Mahmut Arslan belediyedeki 5000 yakın üyelerimiz zorunlu olarak istifa ettiriliyor diyerek yürüyüş gerçekleştirdiği hatırlamaktayız. Hak iş konfederasyonuna kamu kurum ve kuruluşlarında üye olan işçiler ‘’neden kıdem tazminatı için ses çıkartmıyorsunuz üyeler istifa edince eli ayağına karışan arslan işçiler için mi yoksa üyelerin aidatı için mi çaba sarf ediyor’’ söylemleri son dönemlerde en çok konuşulan konulardan biri olduğu belirtiliyor.

Kıdem tazminatı için tekliflere açığız diyerek hükümete yeşil ışık yaktı

Hukumetin kıdem tazminatı hakkında yapacağı yeniliğe tüm sendikalar #kıdemimedokunma tag’ı altında toplanmaya devam ederken, hak iş konfederasyonu ise kıdem tazminatı hakkında oturup tartışmaya hazırız gibi söylemleri üyelerini kızdırdığı belirtiliyor. Hükümete yakın olarak bilinen konfederasyona kıdem tazminatı hakkında göstermiş olduğu duruşa bir çok tepki yağarken, konfederasyona bağlı bazı sendika üyeleri ise istifa ettiği belirtiliyor.

Özgüven sen sendikası her zamanki gibi sessiz

Özel güvenlik sektöründe toplama sendika (diğer sendikalardan istifa eden veya atılanlardan oluşan) olarak adlandırıldığı iddia edilen özgüven sen sendikası ise Mahmut Arslan’ın sözünden çıkamadığından dolayı sessizliği korumaya devam ettiği belirtiliyor. Özgüven sen sendikası ’nın yönetiminin özel güvenlik sektörü ile hiçbir bagı olmadığı halde sendikalarının hak iş konfederasyonuna nasıl bağlandığı ve kime hizmet ettiği anlaşılmayan bir sendika olduğu ise diğer özel güvenlik sektöründe faaliyet yürüten sendika yöneticilerinin en cok konuştuğu konulardan biri olduğu belirtiliyor. Hak iş konfederasyonu 5000 bine yakın üyemiz istifa etti diye sokaklara indiği dönemlerde, en büyük destekçisi ise özgüven sen yönetimi olduğu ve konfederasyondan istifa edenlerin büyük çoğunluğu özel güvenlik görevlileri olduğu iddia edilmiş hatta yerel basında da sıkça gündeme gelmişti.

Kıdem tazminatı gittikten sonra hak iş ’e ne gerek var

Hak iş konfederasyonundan istifa edenlerin çoğunluğu ‘’kıdem gittikten sonra hak İş’e ne gerek var’’ diyerek ayrıldıkları belirtiliyor. Ve istifaların çoğunluğu ise özel güvenlik görevlilerinden oluştuğu ve sektör ile bağı olmayan güvenlik sendikası güvenliğin derdinden ne anlar, diyenlerin sayısıda bir hayli çok olduğu ve sendikanın il ve bölge başkanları yönetimin bu yanlışlarından dolayı sahada çalışma yapamadıkları iddia ediliyor.

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu