typ işkur

hastanelere işçi alımı 2022

hastanelere işçi alımı yapılmaya devam ediyor. Kamu kurum ve kuruluşları bünyesindeki eksiklikleri gidermek adına sürekli/geçiçi pozisyonlarda bünyesindeki eksik personel sayısı kadar Türkiye iş kurumu aracılığı ile alım yapmakta.

Türkiye iş kurumu yayınlanan ilana göre hastanelere işçi alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilana göre Ankara Gazi Sağlık Hastanesi Araştırma ve Uygulama merkezi personel istihdam edeceğini duyurdu. Türkiye iş kurumu üzerinden alım gerçekleştirileceği belirtildi.

işkur hastane alımları başvuru şartları

 işkur hastane alımları için yayınlanan ilanlara başvuru yapabilecek kişiler ise;

Kuruma kayıtlı işsiz olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak.

Öğrenci olmamak.

Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmamış olmak.

35 yaşını doldurmamış olmak.

Katılımcılara asgari ücret düzeyinde ödeme yapılacağı belirtilmiştir.

TYP personel istihdam alanları

Typ personel olarak istihdam edilen işçilerin görev alanları genel olarak, Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslah, Erozyon engelleme çalışmaları TYP bölümlerinde uygulandığı belirtilmiştir.

Hastane personel alımı tarihleri

Hastane personel alımı için yayınlanan ilana başvuru yapacak olan adarlar için, başvurular 09.01.2022 – 29 Nisan 2022 tarihinde bitmiş olacaktır. Başvurular İşkur resmi internet sayfasından gerçekleştirilecek.

Kynak: kamupersonelialim com

 

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: