Sürekli İşçi Alımı

İşbaşı eğitim programı günlük 108 TL

İşbaşı eğitim programı kapsamında günlük 108 tl ücret karşılığı kursiyer arıyor. İşsizliğin günden güne artması sonucunda iş fırsatlarını ve cep harçlığını çıkartmak isteyen vatandaşların sayısı günden güne arttığı görülmektedir. Korona virüs salgını sonrası birçok esnafın kepenk kapatması veya iflas etmesinden dolayı birçok vatandaş bu durumdan etkilendiği bilinmektedir. Günlük 108 TL ile işbaşı eğitim programı ise birçok vatandaş tarafından faydalanılacağı bir program olduğu görülmektedir. Bu nedenle işsiz okurlarımızın için düzenlediğimiz haber detaylarını inceleyebilirsiniz.

İşbaşı eğitim

İŞKUR tarafından yapılan açıklamaya göre İl ve İlçe bazında iş garantili eğitim programı (İEP) kapsamında kursiyerler alınacağı belirtildi.

İŞKUR yaptığı açıklamada, İstanbul ili Bakırköy ve Avcılar ilçelerinde İş Başı Eğitim Programı dâhilinde farklı branşlarda yetiştirilmek üzere kursiyerler alınacağı belirtiliyor.

Kursiyer Adaylarında aranan nitelikler nelerdir

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak, Emekli olmamak, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak ve İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak.

İstanbul İli Bakırköy İlçesi – Kariyer Danışmanı için başvurular 1 Şubat 2021 tarihinde sona ermektedir.

Kursiyerler için İŞKUR başvuru numarası 997413’dir.

İstanbul İli Avcılar İlçesi – Boyama-Yıkama Makinesi Operatörü (Kumaş) için başvurular 1 Mart 2021 tarihinde sona ermektedir.

Kursiyerler için İŞKUR başvuru numarası 997126’dır.

İşbaşı Eğitim Programlarında Karşılanabilecek Giderler

İşbaşı eğitim programına katılan vatandaşlara, programa fiilen katıldıkları gün üzerinden;

İş arayan statüsündeki vatandaşlar için günlük 108,68TL, öğrenciler için 81,51TL, işsizlik ödeneği alanlar için 54,34TL zaruri gider ödemesi,

İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan, İş Kulübü faaliyetlerinden faydalanan ve akabinde işbaşı eğitim programlarına katılan kadınlara günlük 95 TL zaruri gider ödemesi,

Geleceğin meslekleri olarak belirlenen mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara günlük 100 TL zaruri gider ödemesi,

İmalat sektöründeki mesleklerde düzenlenecek işbaşı eğitim programlarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği ödemesi,

Genel sağlık sigortası primi,

İş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi Kurumumuz tarafından işbaşı eğitim programı süresince karşılanmaktadır.

Ayrıca İşbaşı eğitim programı katılımcılarına program sonunda, katıldıkları programa ilişkin bilgileri gösteren İşbaşı Eğitim Programı Sertifikası verilmektedir.

Başvuru sayfası.

Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu