Toplum Yararına Program

İşkur typ kadro bizim hakkımız değil mi?

 

İşkur typ kadro bizim hakkımız değil mi? Sözünü artırmaya başladı. Türkiye geneli yaklaşık 30 bin okulda özel güvenlik ve temizlik personeli olarak çalışan 90 bin’e yakın toplum yararına program kapsamında çalışan kişi olduğu bilinmektedir. Okullarda görev yapan typ güvenlik ve temizlik personeli kadro (süreklilik) istiyor. Son dönemde pandemi ‘nin yoğunlaşmasından dolayı okulların tatile girmesi ile valiliklerin il hıfza kurulları gereği gerek duyulan kurumlara görevlendirilen İşkur Typ Kadro gelmesini talep ediyor.

Typ kadro mücadelesi sosyal medyada sürüyor

Typ kadro için mücadele eden işkur typ personeli sosyal medyada bir araya gelmeye devam ediyor. Yaklaşık 90 bin kişilik bir kitleye sahip olan okul çalışanları bu zorlu süreçte bankalarda, hastanelerde ve daha birçok kuruma görevlendirilmeye devam ediyor. Sosyal medya üzerinden yardım bekleyen çalışanlar ‘’kadro artık bizimde hakkımız biz işimizde süreklilik istiyoruz’’ çığlıkları büyümekte.

Toplum yararına program kapsamında çalışanlar ile yaptığımız röportajda; bizler bu salgın döneminde çeşitli kurumlara görevlendirilerek işimizi soğuk demeden, virüs demeden yapıyoruz. Çalışma süremiz bittiğinde işsiz kalmak istemiyoruz. Hükümet ve milli eğitim bakanı bizleri görmezden gelmesin. Bakanımızda bu konuda bir müjdeli haber bekliyoruz dedi.

 

Typ kadro verilecek mi?

Toplum yararına program kapsamında çalışanların umutlu mücadelesi devam ederken, herhangi bir siyasi ve hükümetten bu düzenlemeden herhangi bir açıklama gelmemektedir. Geçmiş dönemde Süleyman soylunun yapmış olduğu bir açıklamada ise toplum yararına program kapsamında çalışanlara kadro gelmesi imkânsız, adından da anlaşılacağı bile tüm toplumun yararlanması için oluşturulmuş bir program olduğunu beyan etmişti.

Bazı sendikaların yetkililerine göre ise, seçim vaadi olarak kullanılabileceği, secime yakın bir süre kala toplum yararına program kapsamında çalışanlara kadro sözü verilebileceği belirtiliyor.

İşkur typ kadro hakkında en hızlı bilgi için özel güvenlik facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Memurlar ve 4 d isciler le ayni mesaiyi harciyoruz onlardan daha cok calisiyoruz ve en az parayi aliyoruz bu adaletmi sizce biz kadro beklerken herkesin tuzu kuru oldugu izin kimse ses cikarmiyor bir an önce typ lilere kadro getirilmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu