özel güvenlik alımları

Kadrolu güvenlik alımı bakanlık üzerinden

Kadrolu güvenlik alımı ilanı yayınlandı. Kültür ve turizm bakanlığı bünyesinde bay/bayan özel güvenlik alımı yapacağını duyurdu. Başvuru yapacak adayların 2020 yılında gerçekleştirilen Kamu personel seçme sınavından lisans mezunları için kpssp3, ön lisans mezunları için ise kpssp93 puanlarına göre 70 ve üzeri başarı sağlamış olması gerekmektedir. Kadrolu güvenlik alımı kültür ve Turizm bakanlığı bünyesinde faaliyet yürüten vakıflar genel müdürlüğünde görevlendirilmek üzere koruma ve savunma personel ihtiyacını gidermek amacıyla ilan yayına çıktı.

Kadrolu güvenlik alımı
Kadrolu güvenlik alımı

Kadrolu güvenlik iş ilanları şartları

Kadrolu güvenlik iş ilanları hakkında aranan şartlar aşağıda listelenmiştir. İstanbul vakıflar 1. Bölge müdürlüğünde istihdam edilecek toplamda 81 kişi görevlendirilecek.

  1. 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

 

  1. ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

 

  1. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan diğer şartları taşımak ve bu madde gereğince güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,

 

  1. Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak

 

  1. Herhangi bir sözleşmeli pozisyonda görev yapmakta iken, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin feshi tarihinden itibaren 1 yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir.

 

 

  1. Gerçeğe aykırı belge verenler veya beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, istihdam işlemleri yapılmış ise işlemleri iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Özel güvenlik iş ilanları başvuru belgeleri

özel güvenlik iş ilanları başvuru yapılacak dönemde hazırlanması gereken evraklar ise

Fotoğraf

2020 Kpss sonuç belgesi

Öğrenim belgesi

Özel güvenlik kimlik kartı

Adli sicil belgesi

Askerlik muaf belgesi

Kadrolu güvenlik alımı detaylı bilgiye sahip olmak için aşağıdaki linki tıklayarak başvuru yapabilir ve detaylarını inceleyebilirsiniz.

Başvuru linki 

Özel güvenlik iş ilanları hakkında hızlı bilgi almak için bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün