özel güvenlik iş ilanları

Kamu güvenlik alımı başvuruları başladı 73 ilde 337 kişi

Kamu güvenlik alımı başvuruları bugün itibari ile aktif oldu. Türkiye genelinde 73 ilde 337 özel güvenlik görevlisi istihdam edileceğini geçtiğimiz dönemlerdeki haberlerimizde duyurmuştuk. Dün itibari ile başvuruları aktif olan Kamu Güvenlik Alımı süreci aktif olarak devam ediyor. Son dönemlerde kamu kurum ve kuruluşuna personel alımlarından en önde iş kolları arasında temizlik personel alımı ve özel güvenlik iş ilanları ‘nın yoğunluğu görülmektedir. Bu kapsamda ise gelir idaresi başkanlığı (gib) 73 ilde 337 ilde kadrolu ogg personeli alımı yapıyor detaylar özel güvenlik haber sitemizin detayında.

kamu özel güvenlik alımı tarih ve başvuru şartları

Başvurular, 1 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayıp, 10 Şubat 2021 Çarşamba günü saat 17.30’da sona erecektir. Başvurular, adayların http://sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacaktır. Başvuru formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar internet sitesinde yer almaktadır. Adaylar ilanda belirtilen görev yerlerinden en fazla 5 (beş) yer için tercihte bulunabilirler. Adayların elektronik ortamda meydana gelebilecek veya oluşabilecek diğer aksaklıkları göz önüne alarak, başvurularını son güne bırakmamaları önerilmektedir.

SÖZLÜ SINAV NE ZAMAN?

Sözlü sınav 1 Mart – 11 Mart 2021 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine ilişkin listeler, sözlü sınav tarihinden en az 10 gün önce http://www.gib.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

GİB PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,

01.01.2021 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1986 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.)

Üniversitelerin ön lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak,

ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS Ön Lisans) katılmış ve KPSS P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak ve 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan diğer şartları taşımak,

Süresi içinde başvuru yapmış olmak.

Kamu güvenlik alımı başvuru kılavuzu

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün