özel güvenlik alımları

kamu güvenlik görevlisi alımı

kamu güvenlik görevlisi alımı Covid salgınının yayılması ile önemli derecede aranan bir sektör haline geldi.  Kamu kurum ve kuruluşlarının en vaz geçilmez personelleri haline gelen özel güvenlik iş ilanları bakımında en çok aranan iş kolları arasında. Kamu güvenlik görevlisi alımı yoğun şekilde belediye başkanlıkları olduğu görülmektedir. Covid döneminde belediyeler park bahçe ve mıntıka alanları içerisinde yasak uyarıları ve devriye görevleri işlerini devam ettirmekteler. Salgının yoğun olduğu dönemlerde ise Typ güvenlik görevlileri yardımcı personel olarak bu alanlarda görevlerini icra ettikleri bilinmektedir.

Okulların açılması ile typ personelleri kurumlara dönüş yaparken, birçok ilde birçok branşta belediyeler işkur kurum dışı ilanları yayınlayarak personel alımı yapmaya devam ediyor. Bunların içerisinde ise süreli/süresiz şekilde görevlendirilmek üzere özel güvenlik görevlileri de alındığını sık sık özel güvenlik haber sitemizde sizlerle paylaşmaktayız.

işkur kamu güvenlik alımı

kamu kurum ve kuruluşları ile belediye başkanlıkları da, Türkiye iş kurumu (işkur) üzerinden personel alımı yapmaktadır. Kamu Güvenlik Görevlisi Alımı yapılmasında en çok mağdur olunan konuların başında ise özel güvenlik şartı olduğu bilinmektedir.  Pandemi dolayısı ile birçok özel sektör kapısına kilit vurduğu ve personel azaltımına gitmesi ile 10 12 yıllık çalışan kişiler bile işlerinden olmak zorunda kaldı. Kamu kurumlarının yaş şartı koyması, sektörde deneyimli personel sayısını günden güne düşmesine neden olmaktadır. İşkur Kamu Güvenlik Alımı hakkında ciddi bir çalışma yaparak şartları hakkında bir düzenleme yapılmasını bekleyen yüzbinlerin olduguda bilinmektedir.

kamu güvenlik görevlisi alımı

Kadrolu özel güvenlik

Kadrolu özel güvenlik görevlisi olmak isteyenlerin sayısı günden güne artmakta. Milli eğitim bakanlığı bünyesinde 9 aylık çalışma hayatını sürdüren typ güvenlik görevlileri ise sosyal medya üzerinden çalıştıkları birimlerde sürekli işçi olmak adına mücadele etmeye devam ediyor. İskur guvenlik olarak okullarda çalışan bir ekip en son olarak Ankara’da siyasi ve STK ’lar ile görüştükleri bilinmektedir. Geçtiğimiz yıllar içerisinde de belirli ekipler kurularak çeşitli siyasiler ile görüşüldüğü olmuş maalesef herhangi bir olumlu cevap alınamadığı bilinmekte. Yine de toplum yararına program kapsamında çalışan işçiler mücadelelerinden vaz geçmeden devam ettikleri de görülmekte.

kamu güvenlik görevlisi alımı hakkında en hızlı bilgiyi almak için bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün