özel güvenlik alımları

kamu kurumu güvenlik alımı 40 kişi yarın son gün

kamu kurumu güvenlik alımı yapacağını geçtiğimiz haberlerimizde duyurmuştuk. Son başvuru tarihi olarak 15.01.2020 tarihi olarak belirlenen ilanı başvuru yapacak adayların elini hızlı tutması gerekmektedir. 40 kişilik bir ekibi bünyesinde istihdam edecek kamu kurumu güvenlik alımı için en az lise mezunu şartı aramaktadır.

Adalet bakanlığı güvenlik alımı

Adalet bakanlığı bünyesinde görevlendirmek ve eksik personel ihtiyacını tamamlamak adına 40 özel güvenlik görevlisi istihdam edeceğini geçmiş dönemlerde bildirdik. Alımlarda en az lise mezunu şartı aranmaktadır. Başvuru süreci 04 Ocak 2021 tarihi ile başlamasının ardından artık sona ermektedir. Peki başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav konuları nedir?

40 KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALACAK!

Adalet Bakanlığı 2021 yılı kapsamında bünyesine Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda 2020 KPSS Puanı İle BakanlIğın Merkez Teşkilatında çalıştırılmak üzere 40 koruma ve güvenlik görevlisi kadrosuna açıktan atama yapılacaktır.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Başvuru süreci 4 Ocak 2021 tarihi ile başlamasının ardından en geç 15 Ocak 2021 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını belirtilen nitelikler kapsamında https://pgm.adalet.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine üye girişi yaparak elektronik başvuru yoluyla gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

KİMLERİN BAŞVURUSU GEÇERLİ SAYILACAK?

Başvurular bazı nitelikler kapsamında yapılacak. Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Aynı zamanda en az lise, 2020 yılında yapılan KPSS’den P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir.

Özel olarak ise Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak, Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak niteliklerini taşıyan adayların başvurusu geçerli sayılacaktır.

DEĞERLENDİRMELER NASIL YAPILACAK?

Kadro sayısının 3 katı aday içerisinden boy ve kilo şartını taşıyanlar sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır. Boy ve kilo ölçümünün yapılacağı yer ve tarih Bakanlığımız internet sitesinde ilan edilecektir. Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sözlü sınav yeri ve tarihi Bakanlığımız internet sitesinde ilan edilecektir. Sınava katılma hakkını elde edemeyen başvuru sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

Kamu Kurumu Güvenlik Alımı PDF

kamu kurumu güvenlik alımı BAŞVURU LİNKİ

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu