Ögg Haber

Kamu Tediyeler Ödeniyor

Kamu Tediyeler Ödeniyor

Kamu işçileri Aralık ayında ödenecek olan ek tediyelere çevrildi.

Taksit olarak uygulanan ödemelerin nihai taksitlerinin yatırılmasını bekleyen kamu işçileri için ise en düşük ödemelerin 628 TL olarak yapması bekleniyor. Kamu işçilerine her yıl bir maaş maaşları kadar ek tediye ödemesi inşa ediliyor. Bu ödemeler işçilerin çıplak maaşlarına göre hesaplanıyor ve taksitler durumunda ödeniyor.

Kamuda kadroya geride bıraktığımız taşeron işçilere de ödenmeye başlanan ek tediye ödemelerinin nihai taksiti ise 7 Aralık tarihinde ödenecek. Bu çerçevede yapılacak olan ödeme ayrıntılarını sizlere aktarıyoruz.

KAMU İŞÇİLERİNE EK İKRAMİYE ÖDEMELERİ

Ekonomi de yaşanan ilerlemeler ve enflasyon oranlarının yükselmesi yurttaşların alım güçlerini etkiledi.
Bu çerçevede kamuda gayret gösteren işçiler bu dönemlerde ek ikramiye tutarlarına değin inceleme içerisine girdiler. Bu sene Reisicumhur kararıyla bir maaş ek tediye ödenmesi kararlaştırıldığı için kamu işçileri toplamda iki maaş başka bir deyişle 52 günlük fiyatları tutarında ek tediye alacaklar. 52 günlük ödemeler 4 taksit durumunda inşa ediliyor başka bir deyişle ödemelerin 39 günlük bölümü tamamlanırken tekilce 13 günlük ödemeler kaldı. Bu ödemelerde 7 Aralık tarihinde ödenecek.

Kamuda kadroya geride bıraktığımız taşeron işçiler ek tediyenin ilk taksiti ödenirken daha kamu işçisi statüsünde olmadıkları için ek tediyenin ilk taksitini alamadılar. Kadroya geride bıraktığımız taşeron işçilerine ek tediyeler ilk defa 8 Haziran’da 13 günlük fiyatları olarak ödendi. Ancak belediyelerde taşeron işçi olarak çalışırken belediyelere ilişkin şirketlerde işe başlayan işçilere bu ek ikramiyeler ödenmiyor. Buna göre kamu kurumlarında kamu işçisi durumuna gelen işçiler ek tediye alabiliyor.

İlave tediye başka bir deyişle ek ikramiye tutarları da belli oldu. 7 Aralık tarihinde yapılacak ödemelere göre minimum 2 bin 29 net aylık alan bir kamu işçisine 628 TL ikramiye ödemesi yapılacak.
2 bi 500 TL ikramiye alan bir işçi 728 TL, 3 bin TL alan bir işçi ise 929 TL ek tediye ödemesi alacak.

özel güvenlik haber ( KamuTediye)

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.