Güvenlik İş
Trend

Levent Atabay ‘a davaya hazırlanıyorlar…

Güvenlik iş sendikası ‘nın hukuk işleri sorumlusu 696 kanun hükmünde kararname (KHK) ile kadroya geçen kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ve üyesi olan özel güvenlik görevlilerinin davalarından feragat etmeleri sonucu icra takibi başlatmış oldugu basına düşmüştü,  güvenlik iş sendikasının hukuk birim sorumlusu Levent Atabay iddialara göre sendikadan yaklaşık 531.000 bin yeni türk lirası ödeme yapıldığı iddia edildi.

Güvenlik iş sendikası Halil Aygün yazışmaları gündemi değiştirdi.

Çeşitli konularla devamlı gündemde olan ve sendika tarafında bilinmeyen nedenlerle sessiz kalınan Karadeniz sorumlusu Aygün’ün yaptığı paylaşım üyeleri kızdırırken, birkaç kişi ise avukat levent Atabay a dava açmaya hazırlanıyor. Hakkında savcılığa ve adalet bakanlığına suç duyuruları bulunulan güvenlik iş sendikasının hukuk sorumlusu Levent Atabay hakkında adalet bakanlığının ilgili birimleri tarafında yapılan suç duyuruları sonucunda konunun araştırılması için onay verdiği iddialar arasında, bilindiği üzere avukat olmasından dolayı hakkında açılacak bir dava sonucu durumun ciddi sonuçlar oluşturacağından dolayı, suç duyurusunda bulunan kişiler ellerindeki evrakları titizlik ile gerekli hukukçulara inceleterek şeffaf yaklaşma konusunda titiz davrandıkları iddia ediliyor.

Özel güvenlik haber olarak üstümüze düşen yapılacaktır.

Özel güvenlik sektörüne özgü haber ve bilgi paylaşımında bulunduğumuzdan dolayı, bizlere çeşitli yollar ile ulaştırılan belge, bilgileri, dava açılması gibi bir durum söz konusu olduğunda gerekli belge ve bilgileri gerekli birimlere teslim etmekten ve şeffaf bir yargılama yapılması için sektöre özgü platformumuzun takipçisi olacağız, yıllardır işçi kesimi olan özel güvenlik görevlilerini bilgilendirme platformumuz için, işçi yurttaşların  haklarının kazanımı bizlerin kazanımı olacaktır.

Atabay’ın bu davalardan dolayı Milyarlar kazandığı iddiası

Güvenlik iş sendikası hukuk işleri sorumlusu Levent Atabay ’ın hakkında suç duyurusunda ve dava açma hazırlığı içinde olan kişiler ile yaptığımız görüşmede; Yıllarca sendika görevli olan bir kişiyim ve sendika kanununu bilen bir kişiyim sendikada olan olaylar her geçen gün gündeme gelmeye devam ediyor sendikamızın yıllardır maalesef adı karalanmış durumda oldugu görülmektedir. En son olarak hukuk sorumlusunun hakkında çıkan bu konu tamamen ipleri koparmış durumda, inceleme ve yaptığım araştırmalara göre yapılan cogu konu usulsüz olduğunu görüyorum, ve ortada olan bir iddia ise adalet bakanlığı araştırılması için onay vermesi de benim yaptığım araştırmaların doğruluğunu kanıtlar gibi, Haksız bir kazanç sagladıgı ap açık ortadadır, dava açacak kişiler günden güne cogalmaktadır. bu davanın peşine sendika ve avukata tazminat davaları açacağız. yakında yeni iddialar çıkmamasını istiyoruz ve bu olay sadece hukuk birimi ile kalmayacak gibi duruyor ve sendikadaki cogu kişinin bu durumdan ciddi başları ağrıyacağa benziyor. DEDİ.

Bizi sosyal medyadan özel güvenlik facebook sayfasından takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu