typ işkur

meb güvenlik son dakika maaşları eksik yattı

meb güvenlik son dakika olarak bilgiler gelmeye devam ediyor. Türkiye iş kurumu aracılığı ile okullarda güvenlik ve temizlik personeli olarak çalışanların maaşlarında kesintiler oldu. Bilindiği üzere 9 aylık süre zarfında çalışan typ (toplum yararına program) çalışanları geçtiğimiz aylarda korona nedeni ile tam kapanma nedeni ile maaşları eksik yattı. Ortalama maaşlarında 250 ile 400 yeni Türk lirası kesintiye uğrayan çalışanların olduğu iddia edilmekte.

Typ güvenlik maaşları kesintiye uğramasına tepki

Typ güvenlik maaşları kesintiye uğraması çoğu çalışanı mağdur etti. Güvenlik görevlileri bilindiği üzere korona virüs ’ün çıktığı ilk günden bu yana en çok mücadele veren süreli çalışanların başında gelmekte. Sosyal medya olan facebook ’da tüm çalışanların birleştiği meb güvenlik son dakika grubunda maaşlarından kesintilerini paylaşan çalışanlar sitem etti. Hâlbuki okulların kapanması sonucu bulundukları illerin valilik oluru ile korona ile mücadele için birçok kurumda görev yaptıkları bilinmektedir. Birçok kurum ve yönetici bu mücadeleden dolayı typ çalışanlarına teşekkür belgesi bile vermişti.

Typ güvenlik son dakika müjdesi bekliyor

Typ güvenlik son dakika müjdesi bekliyor. Birçok kamu kurum ve kuruluşunda çalışan ve en yoğun şekilde devlet okullarında görev yapan Toplum yararına program çalışanları hükümette süreklilik müjdesi bekliyor. Toplum yararına program çalışanları neredeyse her yıl aralarında çıkarttıkları bir grup ile Ankara’da siyasi ve STK ’lar ile bir araya gelerek süreklilik için destek istemektedirler. Maalesef şimdiye kadar yeteri gücü yakalamayan typ işkur çalışanları, sürelerinin bitmeden çalıştıkları kurumlarda süreklilik istedikleri ve hükümetin bu duruma netlik kazandırmasını talep ediyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün