Özel Güvenlik

ogg haberler bilgi platformu

ogg haberler sitesi olarak 2010 yılından itibaren kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektörde çalışan özel güvenlik görevlilerine hitap etmektedir.  Ogg haberler güncel özel güvenlik haberleri sunmanın yanı sıra güvenlik sertifikası almak isteyen vatandaşlara da makaleler ile destek vermektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ögg personellerin sorunlarının başında maddi sorunlar ve sendikal faaliyetler olduğu görülmektedir. Topu sözleşmelerde işçinin hakkını değil, koltuklarının geleceğini gözetleyen sendikaların çoğunlukta olduğunu ve işçilerin en çok sorun yaşadığı olayların başında geldiği belirtilmekte. Ögg haber olarak ise bu durumu göz önünde bulundurarak özel güvenlik sendikaları ‘nın toplu sözleşmeleri ve işleyişi hakkında daha çok bilgi vermeye çalışmaktayız.

ogghaber tarafsızlık ilkesi içerisinde yayın hayatında

ogghaber, Bilindiği üzere güvenlik haber sitesi olarak toplamda 3 en fazla 5 arasında olduğu görülmektedir. Birçoğunun ise güvenlik sendikaları tarafsız sanal haber sitesi olarak yönetmeye çalışmakta ve devamlı kendi sendikalarının haberlerini yaparak üye kazanmaya çalışmakta olduğu görülmekte. Bir Kısımının ise sendikalardan maddi acıdan nemalandıklarından dolayı tarafsızlığı yitirerek çıkarı, taraflı haberler yaparak özel güvenlik görevlilerini algı oluşturarak sendikaya yönlendirmektedir. Özel sektörde çalışan özel güvenlik görevlilerine sendikalar tarafından adeta hiç sayılmakta olduğu görülmekte. Bu ise özel sektörde çalışanlarının en büyük sorunları haline gelmekte.

typ haberleri en çok takip edilen sektör haberi

typ haberleri olarak, kamu kurum ve kuruluşları arasında en çok aranan ve takip edilen haberler arasında ise typ haberleri olmaktadır. Toplum yararına program kapsamında çalışan işçiler kadro haberlerini incelemekte. Toplum yararına program kapsamında okullarda süreli işçi pozisyonunda 9 aylık görev yapan Typ Güvenlik ve Typ Temizlik işçileri, çalışma sürelerinin kısa bir süre kalması ile kadro taleplerinin gündeme gelip gelmediğinin merakı içerisinde. Geçtiğimiz günlerde kendi aralarda bir ekip oluşturarak Ankara’ya giden kişiler maalesef eli boş döndü. Çalıştıkları kurumda sürekli işçi pozisyonunda çalışmak isteyen kişiler sosyal medya üzerinde birleşiyor. Twiter ve facebook üzerinde çeşitli gruplarda birleşenler, Twiter ’de gündem olmaya çalışmakta. Amaçları ise siyasilerin gündemi girmek oldukları belirtiliyor. Typ haberlerini son dakika olarak okurlarımıza iletmeye çaba sarf etmekteyiz.

ogg haberler hakkında daha fazla bilgi için bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün