özel güvenlik iş ilanları

ÖGG İş 2021

Ögg iş imkanları günümüzde oldukça fazladır. Bu sebeple yüzbinlerce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı özel güvenlik görevlisi olarak çalışmak için kurslara başvuru yapmaktadır. Kurslara başvuru yapmak isteyen adaylar silahsız güvenlik görevlisi olmak için 18, silahlı güvenlik görevlisi olmak için 21 yaşını tamamlamış olmalıdırlar. Kursu başarı ile tamamlayan adaylar ÖGG Dairesi Başkanlığınca yapılan sınavları başarı ile geçtikten sonra güvenlik kartı sahibi olarak çalışmaya başlayabilirler. Özel güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen kişiler internet üzerinden ilanlara başvuru yapabilecekleri gibi kamu kurumlarına ya da özel şirketlere şahsen başvuru işlemlerini de gerçekleştirebilirler. Arama motorlarına özel güvenlik görevlisi iş ilanları yazarak karşınıza çıkan sitelerdeki iş ilanlarına da başvuru yapmak iş bulmanızı kolaylaştırabilir. Sitelerdeki iş ilanlarına başvuru yapabilmek için ise siteleri üye olarak kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Bunun haricinde ise ilanları görseniz dahi başvuru yapamazsınız. Sitelere üye olduktan sonra site üzerinden cv oluşturmak başvurularınızın ciddiye alınması açısından önemlidir. ÖGG iş imkanları arasında İŞKUR ciddi bir potansiyele sahiptir. Bu nedenle İŞKUR üzerinden açılan ilanları da takip etmenizi öneririz.

Özel Güvenlik Görevlisi Çalışma Şartları

Özel güvenlik görevlisi çalışma sartları – olarak hem kamu kurum ve kuruluşlarında hem de özel güvenlik şirketler ‘de iş bulma olasılığınız yüksek düzeydedir. Yukarda belirttiğimiz şekilde hem şahsen hem de internet üzerinden ilanlara başvuru yaptığınızda kısa zamanda çalışma fırsatı yakalayacağınıza emin olabilirsiniz. Özel güvenlik görevlileri çalışma alanlarındaki can ve mal güvenliğinden sorumludurlar. Tenha alanlarda koruma görevi yapabildikleri gibi topluma açık ve kalabalık alanlarda da görev yapmaktadırlar. Standart bir çalışma şartı olmasa da devlet kurumlarında bu şartlar daha belirlidir. 8 saat mesai, izin günlerinin daha belirgin olması ve maaş düzeyinin yüksekliği devlet kurumlarında belirgin şekilde gözlemlenen gerçeklerdir. Özel şirketlerdeki çalışma şartları ise işverenden işverene farklılaşmaktadır. Mesai saatleri, vardiya sistemi, maaşınızın düzeyi ve izin günleri daha esnek olabilir.

Güvenlik görevlisi kursu

Güvenlik görevlisi kursu imkanına sahip olmak isteyen kişiler bu kurslara kayıt yaptırmalı ve kursu başarı ile tamamlamalıdırlar. Kursa kayıt yaptırmak isteyen kişilerin belirli şartlara uygun olmaları gerekmektedir. Sağlık yönünden sorunsuz olmak, istenilen yaşta olmak, istenilen eğitim düzeyinde olmak gibi şartları kursiyerlerin taşımaları gerekmektedir. Kursa devam eden kursiyerler izin verilen günden fazla devamsızlık yapmadan eğitimlerine devam etmeli ve kurs sonundaki sınavda başarılı olarak sertifika almaya hak kazanmalıdırlar. Daha sonrasında ise ÖGG Dairesi Başkanlığınca gerçekleştirilen sınavda başarılı olarak güvenlik kimlik kartına sahip olmalıdırlar. Bu şekilde güvenlik görevlisi olarak çalışmaya hak kazınırlar.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün