Özel Güvenlik

Ögg personeli neden kimsesiz? Ogg haberler (özel haber)

Ögg personeli adeta kimsesiz olarak bırakılmakta. Tüm yetkililer sektöre gözlerini kapamış ve bir başına bırakılmış bir iş kolu haline gelmeye devam ediyor. Ülkemizde her gün neredeyse bir özel güvenlik arkadaşımız şiddet veya mobbing ‘e maruz kaldığı görülmekte. Yakın dönemde çalışma hayatına başlayan bekçi ‘ler özlük hakları ve maaş konuları TBMM ‘in ilk gündemi olurken, yıllarca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan ögg ‘ler adeta boynu bükük şekilde çalışmakta. Şiddet ve özlük haklarına gelince sesiz kalan Güvenlik sendikaları, üye kapma yarışında ise kimseye yerini vermemekte.

Özel güvenlik tek tip kıyafet çözüm getirdi mi ?

Gerek kamu kurum ve kuruluşlarında, gerekse özel sektörde çalışan özel güvenlik görevlileri, özlük ve maaş konusunda adeta can çekişirken, güvenlik sendikalarının ögg tek tip kıyafet ve gereksiz konular ile uğraşması sektör çalışanlarını rahatsız ederken, sendikaların yönetimi ve il başkanları sanki büyük bir başarı kazanmış gibi göstermeye çalıştığı görülmekte. Güvenlik görevlilerine herhangi bir kazanç sağlamayan tek tip kıyafet gibi konular neticesinde özel güvenlik görevlileri sendikalara güveni sarsılırken, sektör ise sendikaların rant kapısına döndüğü, işçiler tarafından iddia ediliyor.

Ögg

Özel güvenlik iş kolu değişmesi bir kazanç getirecek mi ?

Bilindiği üzere belediyeler üzerinden başlayan iş kollarının değişmesi sonucunda bir çok belediye güvenlik görevlileri genel iş oluna döndü ve diğer belediyeler ise zamanla tamamlanacak. Belediyeler ile sınırlı kalmayacağı da görülmekte, Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında uygulanacağı ve bunun çalışmasının da başladığı çıkan haberlerde görülmekte. Toplu sözleşme gibi alacaklardan daha yüksek kazançlar sağlayacağı görülmekte. Güvenlik sendikaları bulundukları konfederasyon ve siyasilere baskı yaparak iş kollarının değişmemesi  için çalışma yaptığı iddia edilse de, Tüm kurumlarda çalışanların iş kolları değişeceği yavaş yavaş netlik kazanmaya başladı.

Özel güvenlik görevlilerine yapılan Şiddet, mobbing gibi konularda sosyal medya üzerinden ‘’olayı kınıyoruz’’ mesajları atan, güvenlik görevlilerini adeta ‘‘aidat’’ gibi gören bazı kötü niyetli sendikalar gidip, yerine gelen sendikalarda güvenlik görevlileri ’nin sesi daha gür çıkarma ilerleyen süreçlerde hep beraber göreceğiz.

ogg haberler facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu