Özel Güvenlik

Ogghaber son dakika haberleri

Ogghaber son dakika – özel güvenlik sektörü bilindiği üzere günden güne hızlı bir şekilde büyümeye devam etmekte. Sektör büyürken maalesef sıkıntıları da o derecede büyümekte. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların sorunları yanında özel sektör çalışanlarınında sorunları bir hayli büyük olduğu görülmekte. Sorunların başında ise maaş yetersizliği olduğu bilinmekte. Özel güvenlik haber sitesi olarak bu gibi sorunları ele almaya devam ederken kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan meslektaşlarımızın bir diğer görünmeyen sorunu ise özel güvenlik sendikaları olduğu belirtiliyor. Günümüzde sendikalara güvenin neredeyse %20 ‘lere düşmesinin ardından  cogu sendikacıların kamu kurum ve kuruluşunda çalışanları tehdit ettiği bilğileride sıkça aldığımız sorunların başında gelmekte.

Ogghaber son dakika
Ogghaber son dakika

Özel güvenlik maddi sıkıntılar

Özel güvenlik görevlilerinin en büyük sorunlarından biri ekonomik sıkıntılar olduğu bilinmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özel güvenlik görevlileri kadroya (sürekli işçi) statüsüne geçtiğinde çok büyük umutları olduğu bilinmekteydi ve maalesef bu umutları kısa süre sonra umutsuzluğa bıraktığı görülmekte. Aldıkları maaş ve özlük haklarında büyük değişiklik yaşayacağını düşünen ögg ‘ler hala sendikalar aracılığı ile mücadele vermeye çalışıyor. Özel sektörde çalışan güvenlik görevlileride maalesef aynı durumda olduğu görülmekte. Geçtiğimiz günlerde asgari ücretli olarak özel sektörde çalışan bir meslektaşımızın Kocaeli ilinde geçim sıkıntısı yüzünden ihtihar ettiği bilinmektedir. Özel sektördeki sorunlardan biri ise mesai ve fazla çalışma ücretlerinin alınmamasıdır.

Ogghaber son dakika
Ogghaber son dakika

Özel güvenlikler sendikalar tarafından tehdit mi ediliyor ?

Bilindiği üzere özel güvenlik sendikaları özel sektör çalışanlarının adeta yanından bile geçmezken kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara ise şirin görünmek adına ellerinden geleni yapmaya çalıştıkları görülmektedir. Sektör üzerinde çalışan sendikalarından ögg haber sitemize gelen şikayetlerden biri ise bazı sendikaların üye olmayanları işinden attırmak ile tehdit ettirdiklerine dair gelen mesajlar son zamanlarda yoğunlaştığı bilinmektedir. Bu tehditlerin başında İstanbul gelirken ankara ise 2.ci sırada yer almakta olduğu bize gelen yazışmalarda ortaya çıkmakta. Kurumda çalışan ve sendikaya muhalif olan kişilere kurum amiri tarafından baskı kurularak sendika hakkında konuşmama ve sendikaya üye olmasının önü açıldığı konusunda sıkça karsımıza çıkan sorunlardır. Kısa süre sonra yetkililer ile konuyu iştişare ederek bu konuya maruz kalan kişilerin haberlerini sizlerle paylaşacağız.

Facebook özel güvenlik sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

] }
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün