Özel Güvenlik

ogghaberler ne demek ?

 

ogghaberler son dönemlerde en çok merak edilen ve internet ortamında arama yapılan bir bilgi eksikliği olduğu görülmesi üzerine özel güvenlik haber sitesi olarak bilgilendirme gereği duyduk. Özel güvenlik sektörüne olan ilgi günden güne hız kazandığı bilinmektedir. Türkiye genelinde  Özel güvenlik kimlik kartı sahibi sayısı yaklaşık 1 milyonları bulmuşken.

Bunların yaklaşık 300 bine yakını kamu kurum ve kuruluşunda çalışma hayatını sürdürümken, 400 bine yakın bir kesim ise özel sektörde faaliyet yürütmektedir. Geriye kalan kısım ise işsiz olan bölüm olduğu bilinmekte. Günden güne ise ögg kimlik kartı almak isteyenlerin sayısı ise artış göstermekte. Bu artışın en büyük nedeni ise ekonomik sıkıntılardan dolayı başka iş kollarında çalışan ve işsiz kalan genç kesim olduğu iddia ediliyor.

ogghaberler nedir?

Özel güvenlik sektörüne yeni başlayan veya kursiyer olan vatandaşlara yabancı olan ‘’ögg nedir’’ sorusu olduğu bilinmektedir. Bilindiği üzere uzun kelimelerin kısaltıması ülkemizce en çok kullanılan bir durumdur. Ogg ise (özel güvenlik görevlisi) anlamana gelmektedir ve kısaltılma olarak kullanılmaktadır. Haber kelimesini ise hepimiz bilmekteyiz. Özel güvenlik haber sitesinin kısaltılmışı ise ogghaberler olarak internet ortamında yerini almaktadır. Genel olarak Ögg haberleri sitesinde sektör üzerinde güncel bilgiler yayınlanmaktadır.

Ogg haber facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu