iskur iş ilanı

Ogm personel alımı yapıyor 16500 kişi istihdam edilecek

Ogm personel alımı yapacağı belirtildi. Orman genel müdürlüğü en az ilkokul mezunu arasından farklı branşlardan alım gerçekleştirilecek. Toplamda 16500 kişi istihdam edilecek. Ogm personel alımı için kadrolar ve branş dağılımları da belirtildi.

Ogm en az ilkokul mezunu 16500 kişi alacak

Ogm en az ilkokul mezunu olmak şartıyla alım gerçekleştirecek. Yayınlanacak ilanda müdürlük 10 bin yangın söndürme personeli, 1000 orman mühendisi, 5 bin muhafaza memuru ve 500 tekniker istihdam edecek. Yayınlanan ilanda en az ilkokul mezuniyeti üzerinden personel istihdam edileceği bekleniyor. Görev alanı içerisinde yaralanma gibi durumlarda tazminat hakları bulunacağı belirtilmiş durumda. Görev yaptıkları alanlarda personellerin başarıları göz önünde bulundurularak atamaları gerçekleştirilecek. Emeklilik hakkı kazanmış vatandaşların başvuruları kabul görmeyecek. İlana göre geçtiğimiz yıllarda 2020 yılında 6 bin personel, 2021 yılında 2083 personel alımı yapan müdürlük 2022 yılı için ise 16500 personel alımı yapacağını ilan etti. 16500 personel alımı ilanına göre personel alımları 2022 yılı için yapılacaktır. Ve geçen yıllar gibi unvan değişikliği olursa sınav ile yapılacağı belirtilmiştir.

2021 yılında yapılan unvan değişikliği bu yıl yapılmayacağı belirtildi. Yapılan açıklamaya göre orman yangınları personeli yetersiz olduğu için binlerce farklı unvanda personel alımı yapılacağı belirtildi. İlana göre 16500 personel alımında görev esnasında sakatlanan yaralanan adaylara OGM belirli bir tazminat ödemesi yapacaktır.
Alınacak personeller liyakat ile seçilecektir. Başvuru yapacak adayların emekli olmamaları ve görevini yamasına engel bir durumları bulunmaması gerekmektedir. Açıklamaya göre adaylar göreve sınav ile alınacaktır. Alınan personeller emekli olan ve istifa edilen personellerin yerine alınacağı belirtilmiştir.

Kaynak: kamupersonelialim com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün