Toplum Yararına Program

Okul güvenliği 2019

Okul güvenliği 2019

Güvenlik elbette ki hayatımızın her alanında geçerli olan bir kavramdır. Şahısların, kamu kurumlarının, özel sektörde faaliyet gösteren işletmelerin vb. korunmaya ihtiyacı vardır. Özellikle insan kalabalığının yoğun olduğu ortamlarda can ve mal kayıplarının meydana gelmemesi amacı ile özel güvenlik personeli istihdam edilmektedir. Güvenlik ihtiyacının yoğun olduğu ortamlardan bir tanesi de okul güvenliği olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlk ve orta dereceli okullarda güvenlik ihtiyacı oldukça fazladır. Uyuşturucu madde kullanımının özellikle ilkokul seviyelerine düşmesi ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde de personel istihdam etmeye başlamıştır. Okul güvenliği sağlanması için sadece özel güvenlik personeli değil güvenlik kamerası ve turnike gibi donanımlar da kullanılmaktadır. Özellikle turnike geçiş sistemi öğrenciler için ciddi manada önemlidir. Giriş çıkışların kontrol edilmesi, öğrencilerin okullara kesici ve delici aletle girişlerinin kontrol altına alınması, okullara yabancı ve kötü niyetli şahısların girmemesi amacı ile güvenlik hizmeti verilmektedir.

Devlet okullarında olduğu gibi özel okullarda da okul güvenliği istihdam edilmektedir. Okul içinde alınması gereken pek çok güvenlik önlemi vardır. Öncelikle okullara giriş yapacak olan velilere veli giriş kartı verilmektedir. Veliler bu kartlar ile rahatça okullara giriş yapabilmektedir. Ayrıca kimliğinizi beyan etmek mukabilinde ziyaretçi kimlik kartı alarak okullara da giriş sağlayabilirsiniz.

Okul güvenliği 2019

Ayrıca okul bahçesine dışarıdan girerek aracını park etmek isteyen kişilere karşı pek çok önlem alınmaktadır. Bu kişilerin okullara girişleri engellenmektedir. Ayrıca okul çıkışları da özel güvenlik görevlisi personelinin denetimi altındadır. Erken çıkacak olan öğrencilerin servis kullanıp kullanmayacağı, bu öğrencileri kimlerin alabileceği gibi kontroller de güvenlik görevlilerinin denetimi altındadır. Ayrıca eğitim saati dışında öğrencilerin okul dışına çıkması da güvenlik görevlilerince takip edilecektir.

2019 yılında okullara binlerce özel güvenlik görevlisi personeli alımı yapılmıştır.

Ogg haberleri takip ederek yıl içerisinde yapılacak olan alımlar ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı ilanlarını takip ederek özel ve devlet okullarında çalışma fırsatı elde edebilirsiniz. Ayrıca alımlara dair ilanlara iş bulma siteleri üzerinden de erişebilirsiniz. Şartları taşımanız halinde yapılacak olan görüşmenin olumlu sonlanması dahilinde işe başlayabilirsiniz.

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu