typ işkur

okul güvenlik hakkında sosyal medya paylaşımı

okul güvenlik görevlisi olarak okullarda çalışmak isteyen yüzbinlerce vatandaş sosyal medya üzerinden paylaşıma giren yazı nedeni ile tedirgin. Toplum yararına program kapsamında okullarda özel güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen vatandaşların sayısı her yıl rekor kırmaya devam ediyor.

Dünya’nın En büyük sosyal medya hesaplarından biri olan facebook üzerinden genelge adı altında hızlı bir şekilde elden ele dolanan yazıya göre, bu yıl milli eğitim bakanlığına bağlı okulların özel güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirmeyeceği iddia edilmekte. Güvenlik personeli çalıştırmak isteyen okullar ise okul bünyesinde görevlendirdiği güvenlik görevlilerinin maaşlarını okul aile birliği tarafından karşılamaları gerektiği belirtilmekte.

Typ güvenlik alımı yapılacak mı?

Typ güvenlik alımı bu yıl yapılıp yapılmayacağı henüz netlik kazanmazken, sosyal medya üzerinden yayınlanan ve gerçeklik payı ne kadar olduğu belirlenemeyen yazı sonucunda özel güvenlik haber sitemiz birçok mail almak. Yayınlanan ilanın gerçekliği henüz netlik kazanmamış durumda, sosyal medya üzerinden ise yorumlar kafa karıştırmaya devam ediyor. Bir kısım okul yönetimleri ile görüştüğünü ve bu yazının gerçek olduğunu iddia ederken, birçok kişi ise bu paylaşılan yazının gerçeklik payının çok az olduğunu, korona virüs nedeni ile asıl bu dönemlerde okullarda ogg olması gerektiğini belirtmektedir. Yayılan paylaşım hakkında en kısa süre içerisinde yetkililerden bilgi alarak değerli okurlarımız ile paylaşılacaktır. Yayınlanan ilan ise şu şekilde paylaşılmış durumda.

"<yoastmark

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün