Toplum Yararına Program

Okullara güvenlik alımı 2019

Okullara güvenlik alımı 2019 – Özel güvenlik personeli bugün pek çok alanda istihdam edilmektedir. Okullara güvenlik alımı 2019 iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlardan biri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyurular kapsamında başvuru alınması olurken diğeri de Toplum Yararına Programı kapsamında personel alımı olmaktadır. Toplum Yararına Programı kapsamında İŞKUR ile Milli Eğitim Müdürlükleri arasında imzalanan protokol gereği geçici süreliğine ÖGG istihdam edilmektedir.

Okullara güvenlik alımı 2019 yılı

TYP ile 9 ay süre için yapılmaktadır. 9 ay süre sonunda sözleşme sona ermektedir. Ancak farklı bir programa adayların başvurusu mümkündür. Bu sürede personel asgari ücret tutarında maaş alır ve sigortası yatırılır. Ayrıca personelin 14 gün ücretsiz izin hakkı bulunmaktadır.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı yayınlamış olduğu ilanlar ile özel güvenlik görevlisi personeli istihdam edeceğini duyurmaktadır. 2019 yılı içinde personel alımı yapılacak olup yıl içinde yapılmış olan personellerin ise valilik makamına bildirilmesi gerekmektedir. Özel güvenlik personeli istihdam edilirken ön koşul valilikten izin almaktır. İzinsiz personel çalıştıranlar hakkında idari ve adli yaptırımların uygulanması söz konusu olmaktadır.

Okullara güvenlik alımı 2019

Yayınlanan son dakika haberlerine göz attığımızda hükümet tarafından 2019 yılında Güvenli Okul Güvenli Gelecek adı ile bir proje başlatıldığı görülmektedir. Bu proje kapsamında yıl içinde pek çok personel alımı yapılacağı bilinmektedir. İlan edilen tarihlerde gerekli olan şartları taşımanız halinde evraklarınızı da teslim ederek başvuru yapabilirsiniz.

Okullara güvenlik alımı yapıldıktan sonra bildirimlerin 15 gün içinde ilgili makama yapılması gerekmektedir. Okullarda istihdam edilen personellere ciddi görevler düşmektedir. Bu personellerin okulların giriş çıkışlarını kontrol etmeleri, güvenlik kayıt cihazlarını izlemeleri ve öğrencileri turnikelerden geçirmeleri şarttır.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak alınacak olan personelin 120 saatlik bir eğitimden geçmesi öngörülmektedir. Zaten güvenlik personeli sertifika almadan evvel teknik bilgileri almak amacı ile 100 saatlik eğitime katılmaktadır. Ancak protokolde geçerli olan kuralların anlaşılması ve çocuk psikolojisi gibi alanlarda kendilerine bir nevi oryantasyon eğitimi verilmesi öngörülmektedir. 2019 yılı içinde 26 bin personel alımı yapıldığında bu personel göreve başlamadan evvel eğitimleri görecek ve ilde bulunan üniversiteler tarafından kendilerine katılım belgeleri takdim edilecektir.

özel güvenlik

typ özel güvenlik haberleri sitemizden takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu