Toplum Yararına Program

Okullara özel güvenlik alımı

Okullara özel güvenlik alımı

personeli çok farklı alanlarda istihdam edilmektedir. Kanunlarımıza göre bazı noktalarda özel güvenlik görevlisi personeli istihdam etmek zorunlu bir hal almıştır. Okullara özel güvenlik alımı da bu zorunlu alanlardan bir tanesidir. Suç işleme ve zararlı madde kullanım yaşı oldukça düşük yaşlara inmiştir. Hal böyle olunca okul içinde ve öğrencilerin dışarı çıkışlarında bir takım önlemler almak zorunlu bir hal almıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı

zaman zaman yayınlamış olduğu ilanlar ile özel güvenlik görevlisi açığı olan noktalara alım yapılacağını duyurmaktadır. Bu amaçla 2019 yılı Şubat ayında da bir alım gerçekleşmiştir. Okullara özel güvenlik alımı hükumetin 100 günlük eylem planlarında ele alınmaktadır. “Güvenli Okul Güvenli Gelecek” sloganı ile yıl içerisinde binlerce personel alımı yapılmıştır. Ayrıca özel okullar da 5188 sayılı kanun kapsamında özel güvenlik görevlisi personeli istihdam edebilmektedir.

Ayrıca yıl içerisinde 26 bin personelin daha alınacağı hakkında yapılmış olan bir açıklama mevcuttur. ÖGG haber flaş gelişmeleri yakından takip ederek başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu 26 bin personelin Toplum Yararına Programları kapsamında alınacağı bilinmektedir. Başvuru tarihleri ilan edildiğinde İŞKUR e şube ya da İŞKUR İl Müdürlükleri üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bilindiği gibi TYP alımları süreli olmaktadır. BAHŞİŞ personelleri bakım, güvenlik, onarım gibi pek çok görev üstlenecektir.

Okullara özel güvenlik alımı

Okullara özel güvenlik alımı ciddi konulardan bir tanesidir. Çünkü okulların ciddi manada korunmaya ihtiyacı vardır. Öğrencilerin eğitim hayatlarına güvenli ve tehlikelerden uzak şekilde devam etmesi mühimdir. Okullara zararlı kişilerin girip çıkmaması, öğrencilerin tehlikeli maddeler ile tanışmaması için özel güvenlik personeli var gücü ile çalışmalıdır. Okulların denetim altına alınmasının pek çok sebebi olmasına karşın özel güvenlik personelinin de tek bir görevi bulunmamaktadır.

Özel güvenlik personeli servislerin okula giriş çıkışlarını kontrol eder. Veli araçlarının okula girişleri sırasında veli kimlik kartı olmasına özen gösterilir. Tanınmayan şahısların ve araçların okul bahçesine girişi engellenirken öğrenciler akıllı kapılardan geçirilir. Devam fişleri ile servis fişleri karşılaştırılır. Okullarda istihdam edilmek istiyorsanız ilanları takip ederek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

özel güvenlik haber sitesi olan www.ozelguvenlik.com.tr olarak en güncel haberleri sizlerle paylaşmaya devam edecegiz

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu