Toplum Yararına Program

Okullarda güvenlik görevlisi ne iş yapar

Okullarda güvenlik görevlisi ne iş yapar

Çalışma sosyal güvenlik bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 3’lü protokol anlaşması ile 2 yıldır okullarda Typ Güvenlik kapsamında özel güvenlik görevlileri, görev yapmaktadır. Bilindiği üzere Typ Güvenlikler 4 aralıkta çalışmalarına rağmen işkur bünyesinden işe girdiklerinden dolayı kadroya geçememiş ve en çok mücadele eden işçi kesimi olduğu sosyal medyaya yansıyan haberlerdendir. 8 aylık çalışma hayatı olan Toplum yararına program işçilerinin okullarda belli görevleri dışına çıkamazlar.

Okullarda Güvenlik Görevlisi Ne İş Yapar ?

Typ Güvenlik Görevlileri okul içi ve dışından gelebilecek herhangi bir tehlikeyi önlemek amacıyla, yönetim ve okul polisi ile iş birliği içinde çalışmaktadır. Okul çevresinde uyuşturucu ve zehirli içeceklerin mücadelesinde önemli yeri olan typ güvenlik görevlileri, 2 yıllık çalışma hayatlarında memnuniyetle karşılanmıştır. Bağlı bulunulan milli eğitim müdürlükleri ve okul yönetimleri, okul aile birlikleri  tarafından memnuniyetle karşılanan Okul özel güvenlik görevlilerinin bu sene görev yapacağı ise henüz netlik kazanmamış durumda. Eylül ayında başvuruların başlayacağı belirtilsede işkur tarafından henüz netlik kazanan bir durum olmadığı bilinmektedir.

Özel güvenlik haber sitesi olarak okul güvenlik görevlileri genelde haberler ile gündeme getirmeye çalıştığımız ve her platformda sesi olmak için çaba sarf ettiğimiz bilinmektedir. Yeni dönemde tekrar alımlar başlar ise özel güvenlik son dakika flaş haber ile il il takipçisi olacağız

Özel güvenlik haber (ogghaber)

 

Okullarda güvenlik görevlisi ne iş yapar
Okullarda güvenlik görevlisi ne iş yapar

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu