typ işkur

Okullarda güvenlik olmaması nedeni ile veliler tepkili

Okullarda güvenlik olmamasına birçok veli tepkili vermekte. İşkur okullara güvenlik görevlisi alımını bu yıl şu ana kadar yapmadı. Birçok işsiz güvenlik görevlisi ilanların açılmasını beklemeye devam ederken okul yönetimleri ve veliler bu duruma tepki göstermekte.

Bilindiği üzere toplum yararına program kapsamında her yıl okulların açık olduğu dönemlerde typ güvenlik ve typ temizlik personelleri istihdam edilmektedir. Yaklaşık 60 bin kişi istihdam eden typ bu yıl güvenlik personeli almadığı gibi geçtiğimiz dönemlere göre temizlik personel sayılarında ise çok az alım gerçekleştirdi.

Okullarda güvenlik yok, çocuklar güvende mi?

Okullarda güvenlik görevlisinin bu yıl olmaması velilerin tepkisini çekerken birçok okul yönetiminde bu durumdan şikâyetçi. Hatta birçok okul yönetimi okul aile birliği tarafından okullara güvenlik görevlisi istihdam etmekte. Bu durumdan bir çok velide şikayet ederek okul yönetimlerine baskı kurarak gerekli mercilere özel güvenlik ve temizlik personellerinin sayısını artırılması için bilgi verilmesini talep etmekte.

Birçok okulda velilerden aidat istendiğini iddia ediliyor.

Birçok ilde typ temizlik personellerinin sayısı az olması nedeni ile okul aile birliği üzerinden personel çalıştırmak isteyen okul yönetimleri velilerden aidat istediği iddia ediliyor. En son olarak Trabzon’da bir okulda istenen aidat nedeni ile gelecek partisi il başkanı açıklamada bulunduğu yerel basına düşen haberlerden bir tanesi oldu.

Okul yönetimlerine velilerin yapmış olduğu baskı konusunda düşüncelerinizi haber sitemizin altına yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle paylaşın

Typ güvenlik ve temizlik personellerinin sayısının yarı düşürülmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Ben bir güvenlikçi olarak açıkta kaldim ve çok magdurum hakkımız yendi ne yapicaz işsiz

  2. Evet her sene eleman varken ve sözde ekonomik olarak büyümüşken nasıl devlet okulunun temizliği güvenliği velilerden istenir anlamıyorum. Zaten genel vatandaş asgari üçretle geçiniyor çok sıkıntılı bir dönem çözüme ulaşması gerekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error:

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün