Öz iş sendikası

Öz iş il temsilcileri yakınlaşacak sendika arıyor…

Öz iş il temsilcileri yakınlaşacak sendika arıyor…

Hak iş konfederasyonundan ihraç edildikten sonra, kendisine konfederasyon kuran güvenlik sendikası yönetimi iddialara göre haciz sorunları ile yoğun bir şekilde uğraşmak durumunda kaldı. Sendika içerisinde uzun zamandır çeşitli sebeplerden dolayı il temsilcileri sorun yaşadığı dile getiriliyordu.

Uzun süredir il başkanları ve bölge başkanlarının cok düşük veya hiç harcırak alamaması ve en son genel  başkanın aracına Ankara da haciz gelmesi ile birlikte öz iş sendikasının il temsilcileri yavaş yavaş kendilerini başka sendikalara yakınlaşmama çalıştıkları iddia ediliyor. Hak iş konfederasyonundan ihraç olmadan önce ‘’ölümüne Sedat başkanlayız’’, ‘’Sedat başkan ile geldik onunla da gerekirse sendikacılığı bırakırız’’ diyen il temsilcilerinin büyük bölümü diğer sendikalardan teklif gelmesini beklediği belirtiliyor.

Hak iş konfederasyonunda bilindiği üzere 2 adet özel güvenlik sendikası mevcuttu. Güvenlik Sendikası ihraç olduktan sonra ise Konfederasyonda öz güven sendikası kaldı ve şuanda Türkiye’nin en büyük konfederasyonu durumunda.

İL TEMSİLCİLERİ TEKLİF BEKLİYOR

Hak iş konfederasyonunda 2 sendikadanın üyeliği devam ettiği dönemde, Öz güven sendikası ve  sendikanın il temsilcileri ve 2 sendikanında yönetimleri cok hırslı sendikacılık yaptığı bilinmekte idi. Sendikasının, il temsilcileri şu anda hangi sendikadan teklif beklediği ise üyeleri arasında en çok merak edilen konulardan biri olduğu iddia ediliyor.

Temsilciler özgüven sen ’e geçmeye gönüllü

sendikanın durumunun ortada olmasından dolayı temsilcilerinin görevi bırakacağı ama başka sendikalardan teklif gelmesini beklediği iddialar arasında. Öz iş sendikasının il temsilcileri öz güven sendikasından teklif beklerken, cogu sendikacıya göre ise öz güven sendikasının yöneticilerinin öz iş sendikasının il temsilcilerini aralarına alıp temsilcilik vermesi üyeler acısından sıkıntı yaşanacağını bu duruma tepki olarak üyelerin başka sendikalara yönlendireceği belirtiliyor. Ve diğer sendikaların bu durum üzerinden öz güven sendikasına yükleneceği belirtiliyor.

özel güvenlik
özel güvenlik haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu