Ögg HaberÖz iş sendikası

Öz iş sendikası özel güvenlikçiler hak arayışında

Öz İş Sendikası Özel Güvenlikçiler Hak Arayışında

Özel Güvenlik Haftası bundan dolayı açıklamada tespit edilen Öz-İş Sendikası Samsun Şubesi Başkanı Mustafa Öztürk, emeklilik için ihtiyaç duyulan prim gün miktarını azaltan fiili görev zammı ve vazifiyeti başında oluşabilecek iş kazalarının başka rizikolu mesleklerde bulunduğu gibi maluliyet haklarının tanınmasını istediklerini ifade etti.

Kuruluşlarının 14. yılını kutlayan Özel güvenlik görevlilerinin zor şartlarla görevlerini en iyi şeklinde adına getirdiklerini anımsadan Öz-İş Sendikası Samsun Şubesi Başkanı Mustafa Öztürk, “Milletimizin huzuru ve güvenliği için kolluk kuvvetlerinin en devasa destekçisi olan Özel güvenlik çalışanlarımızın başarısı hepimizi gururlandırmaktadır.

Bu müddet içinde görevleri başında yaşamını yitiren Özel güvenlik görevlilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.
Kamu düzeninin tesisine yönelik olarak kolluk kuvvetleri ile yakın işbirliği halindeyiz. Geçen 14 sene süresince halkımıza emniyet verdik. Sektör içeriğinde binlerce Özel güvenlik görevlisi barındıran geniş tek aile durumuna geldi. Ülkemiz Özel güvenlik sektörü Avrupa ülkeleri arasında en süratli büyüyen pazarları arasındadır. Ayrıca, teknoloji tüketimi ve beynelmilel standartların uygulanması ile ilgi çekmektedir.

Özel güvenlik sektörün en ehemmiyetli meselesi özlük hakları.

Son senelerde çalışanların özlük haklarının iyileştirilmesi ile ilgili kayda kıymet çalışmalar yapıldı.
İçişleri Bakanlığımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız ve Emniyet Genel Müdürlüğümüz de bu konuya hassasiyet gösteriyorlar.

Kendilerine müteşekkiriz”dedi.

Özel Güvenlik Görevlileri için minimum ücret oranlarında artırılması gerekliliğini anımsatan Mustafa Öztürk, “Yıllık destur haklarında tedavi,çok mesailerinde ve bilhassa tatil günleri çalışmalarında beğeni edici ücretlerin ödenmesi gerekmektedir. Emeklilik için ihtiyaç duyulan prim gün miktarını azaltan fiili görev zammı ve vazifiyeti başında oluşabilecek iş kazalarının başka rizikolu mesleklerde bulunduğu gibi maluliyet haklarının tanınmasını istiyoruz”dedi.

özel güvenlik

özel güvenlik haber

Ahmet Çelik

2010 yılından itibari ile özel güvenlik haberleri sitesinde editörlük yapmaktayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.