Öz iş sendikası

öz iş sendikası sivas temsilcisi Renkli Sendikacılar nerdesiniz

öz iş sendikası sivas temsilcisi Renkli Sendikacılar nerdesiniz…

 

Türkiye ’nin ilk özel güvenlik sendikası olan öz iş sendikası bilindiği üzere bir duvarı yıkarak yeni bir konfederasyon oluşumunun içinde oldugu bilinmekte, İlk güvenlik sendikası oldugu gibi, yine bir ilke imza atarak, konfederasyon oluşumunun içinde yerine belli etti.

 

ÜLKEM KONFEDERASYONU

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özel güvenlik görevlilerinin artık yeni bir konfederasyonu var, yıllardır Türkiye de olan 2 konfederasyon, işçi kesimi için zor bir durumdu ya Türk iş konfederasyonuna gideceksin veya Hak-iş konfederasyonuna, işçilerin bir alternatifi yoktu ve 2 konfederasyon olduğundan dolayı istedikleri şartlara uymak ve yapmak zorunda kalınıyordu. Öz iş sendikasının da katkısı ile Yeni bir konfederasyon kurulması ile işçilerin yeni bir çatısı oldugu belirtiliyor.

 

ÖZ İŞ SENDİKASI SİVAS TEMSİLCİSİ SESSİZLİĞİNİ BOZDU

 

Öz iş sendikasında yıllarca Sivas il temsilciliği yapan Muhammed yalçın kaya üyelerine ve üyesi olmayan işçileri kandırmak için çeşitli yalanlar söyleyen veya sosyal medyada paylaşım yapanlara, kendi şahsı sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Yapmış oldugu doğru tespitleri sizlerle paylaşıyoruz

 

 

‘’RENKLİ SENDİKACILARA DUYURULUR.

ARTIK BIRAKIN BOŞ İŞLERİ ÜYELERİMİZİN MENFAATLERİNİ, HAKKINI SAVUNALIM; KENDİ CEBİMİZİN DEĞİL!!

 

KREDİ YURTLAR KURUMU DA ÇALIŞAN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ ARKADAŞLARIMIZIN VE TÜM ÇALIŞANLARININ 02/04/2018 TARİHİNDEN 696 KHK İLE GEÇTİĞİMİZDEN BUGÜNE YEMEK PARALARININ ALINAMADIĞI AMA ÖZ İŞ SENDİKASININ GENEL MÜDÜRLÜK VE BAKANLIK NEZDİNDE Kİ GÖRÜŞMELERİ UĞRAŞLARI SONUCU 81 İLE ÖDEMENİN YAPILMASI DOĞRULTUSUNDA GEREĞİ İÇİN YAZILAR GÖNDERİLMİŞTİ. BU MİNVALDE GEÇEN AY İTİBARİ İLE BİR ÇOK İLİMİZDE MEVCUT AYA AİT ÖDEMELER YAPILMIŞ, GERİYE DÖNÜK HESAPLAMALAR YAPILMAKTADIR.

DEVLET SU İŞLERİ GENEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE 81 İLDE 696 KHK İLE ÇALIŞAN GÜVENLİK, TEMİZLİK, TEKNİK BİRİM VS, GÖREVLİ ARKADAŞLARIMIZIN ŞARTNAMELERİNDE Kİ YEMEK ÜCRETLERİ 5 TL DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ. ÖZ İŞ SENDİKASININ ÇALIŞMA BAKANLIĞI VE DSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE YAPTIĞI GÖRÜŞMELER SONUCU YEMEK PARALARI KADROYA GEÇİŞ ŞARTNAMELERİNDE Kİ ÜCRETLERE GÖRE TEKRAR DÜZENLENEREK TÜM İL MÜDÜRLÜKLERİMİZE YAZILAR GÖNDERİLMİŞTİR.

TABİ Kİ BURADA SADECE ÖZ-İŞ SENDİKASININ ÜYELERİ YOKTUR. TÜRK-İŞ E VE HAK İŞE BAĞLI SENDİKALARINDA ÜYELERİ VARDIR. BİZİM BURADAKİ ÇABAMIZ VE ÇALIŞMALARIMIZ ÜYELERİMİZİN ve DİĞER İŞ KOLLARINDAKİ KARDEŞLERİMİZİN DE MENFAATLERİ İÇİNDİR.

 

ARTIK SENDİKACI DENİLDİĞİNDE PARA YENİLEN, ZEVKİ İÇİN GEZEN, ÜYE KAYBETMEMEK İÇİN YALAN SÖYLEYEN VE DAHA DA BİRÇOK SÖYLENEN SÖZLERİ ARTIK YOK ETMEMİZ GEREKLİ GÖK KUŞAĞI SENDİKACILIĞINI BIRAKIP ÜYELERİMİZİN MENFAATİ VE DEVLETİMİZİNDE MENFAATİ Nİ DÜŞÜNEREK NE KAZANDIRIRIZ BUNA BAKMAMIZ LAZIM O SENDİKA ŞUNU YAPTI BUNU YAPTI DİYE DEDİKODU YAPMAYALIM. GÜNDEMDE GEÇERLİ OLAN KONULARI TEKRARDAN BAKANLIKLARA YAZIP GÖRÜŞ İSTEMEK GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEZ. ZATEN ONLAR VAR OLAN ŞEYLER. SADECE KENDİNİZİ KANDIRIRSINIZ.

 

ÖZ-İŞ SENDİKASI

ÜYELERİNDEN SİLAHSIZ GÜVENLİKTEN 30 TL, SİLAHLI GÜVENLİKTEN 35 TL AİDAT ALIRKEN;SEN 45 TL İLE 65 TL ALACAKSIN; ÜYELERİNİN YILLIK 300 TL İLE 400 TL CEBİNDEN PARASINI AL SOSYAL SENDİKACILIK YAPIYORUM DE GÖZ BOYAMASI YAP ÜYENİN PARASI İLE ONDAN SONRADA BAŞKASINA AİDAT SENDİKACILARI DİYEREK ÇAMUR AT. HER ŞEY ORTADA İPİN ALTINDA ÜSTÜNDE OYNARIM ÜYE İSTİFA ETTİĞİNDE ARKASINDAN KÜFRETMEK, HAKARET ETMEK YÜZÜNE GELİNCE GÜLMEK BU SENDİKACILIK DEĞİL. BURADA PARA YERİM , ŞURADA PARAMI HARCARIM , TATİLE GİDERİM .

BU YAPTIKLARINIZI ÜYELERİN PARALARI İLE YAPIYORSUN. DİKKATİNİZİ ÇEKERİM YAKIŞI ALMAYAN ŞEYLER BUNLAR. BİR ÜYEN NEYSE DİĞER ÜYELERİNDE AYNI ÜYE. BİRİNE NE YAPIYORSAN DİĞERLERİNE DE AYNISINI YAP Kİ KULAĞIN ÇINLAMASIN SENDİKACIYIM İŞİM BU DİYEREK GEZMEMEK LAZIM. HERKES BİRBİRİNİ İYİ BİLİYOR. BOŞUNA ÜÇ KURUŞ KAZANACAĞIM DİYE FIRILDAK OLMAYA HİÇ GEREK YOK

ŞAHSIM ADINA KAYBEDERSEM DE DOĞRULUĞUNDAN KAYBEDEYİM’’

öz iş sendikası sivas temsilcisi

 

özel güvenlik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: