Öz iş sendikası

öz iş sendikası ‘na hacizler başladı

öz iş sendikası hacizler ile baş edemiyor

Türkiye ’nin ilk güvenlik sendikaları ‘ndan olan öz iş sendikasının başında son dönemlerde kara bulutlar dolanıyor. Sendikası bilindiği üzere bir dönemler en büyük sendikası olarak sektör içerisinde faaliyet yürüttü ve kısa dönem önce hak iş yönetimi tarafından konfederasyondan ihraç edilmişti. İhraç edildikten kısa bir süre sonra öz iş sendikası ve ihracın peşinden kurdukları konfederasyonun borçları nedeni ile sendikaya hacizler geldiği ve bu hacizlerin ödenmesinde büyük sıkıntılar yaşandığı belirtiliyor.

Genel başkanın aracı bağlandı iddiası

Sendikası genel başkanı ve kurucusu olan Sedat Sevinç’in sendika borçlarından dolayı aracına ANKARA ’da  haciz geldiği ve kısa bir süre bağlı kaldıktan sonra tekrar haczin kaldırıldığı iddia ediliyor. Sendika yönetimine il başkanları bile çok zor ulaştığı ve il temsilcileri, bölge başkanları başka sendika arayışına girdiği belirtiliyor. Öz iş sendikasının cogu il temsilcisi ve bölge başkanı hırslı ve iddialı bir sendikacılık yaptıkları geçtiğimiz yıllar içinde bilinmektedir. ve çoğunun diğer büyük sendikalar ile aralarının iyi olmadığı biliniyor.

Öz güven sendikasına yakınlaşmalar başladı

Öz iş sendikasının gerek il temsilcileri gerekse cogu kurum üyeleri, istifaya hazırlandıkları belirtiliyor. Öz iş sendikasının Karadeniz ekibinin büyük bölümü güvenlik iş sendikasından çeşitli sebeplerden dolayı istifa ederek öz iş sendikasına geçiş yapmıştı ve öz iş sendikası döneminde ise aynı konfederasyon içerisinde olan öz güven sendikası ile çetrefilli ve birbirleri ile hırslı bir çalışma gerçekleştirdikleri biliniyor. Karadeniz bölgesinde üyelerin hızlı istifaların sonucu sendikası temsilcilerinin hangi sendikaya yakınlaşacağı ve tekrar üyelerine nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu oldugu iddia ediliyor Sendikanın Genel başkan ve yönetimine ise cogu temsilci ve üye ulaşamadıkları belirtiliyor.

güvenlik sendikaları

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
error: