Ögg Haber

Özel Güvenlik Alımı Son Dakika

Özel Güvenlik Alımı Son Dakika

Açılan özel güvenlik kurslarına katılarak sertifika sahibi olan ve daha sonra yapılan sınavlara katılarak kimlik belgesi alan adaylar özel güvenlik sektöründe istihdam edilmektedir. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun çerçevesinde kurum ya da kuruluşların personel istihdamını iki şekilde sağlaması gerekmektedir. Bunlardan ilki özel güvenlik ihtiyacı olan işverenlerin kendi bünyelerinde bir birim açmasıdır.

Kamu kurumu ya da özel sektör katılımcıları asayişi sağlamak amacı ile pek çok personelden müteşekkil olan bir güvenlik birimi kurarak dışarıdan destek almadan bu işi kendi içlerinde halledebilirler. Personellerin maaş, çalışma saatleri, özlük hakları gibi tüm detaylardan işveren sorumlu olacaktır. Ögg Haber haberlerini inceleyerek başvurularınızı yapabilirsiniz.

Diğer istihdam yöntemi ise özel güvenlik şirketlerden personel talebinde bulunmaktadır. Şirketler sektörde belirli bir meblağ karşılığında güvenlik hizmeti sağlamaktadır. Bunun için kimlik kartına sahip olan özel güvenlik şirketi çalışanı olmanız gerekiyor. Şirketinizin anlaşmış olduğu işletme ya da kurumda görevlendirileceksiniz. Bu sayede doğrudan işverene değil çalışmış olduğunuz şirkete bağlı olacaksınız.

Özel güvenlik alımı son dakika

haberlerini incelediğimizde zaman zaman kamu kurumlarının da alım yaptığını görmekteyiz. Özellikle Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı gibi bakanlıklarımız açmış oldukları boş kadrolara personel alınacağını ilan etmektedir. Ayrıca bakanlıkların alımlara dair yayınlamış oldukları ilanlarda personellerde aradıkları şartlar da yer almaktadır. Şayet bu şartları taşıyorsanız ilan edilen başvuru tarihlerinde başvurularınızı yapabilirsiniz.

Daha sonra yapılacak olan mülakatlara katılarak kamuda istihdam edilebilirsiniz. Yine sektörde de özel güvenlik alımı son dakika haberlerinde alımlar olduğunu görmekteyiz. Açık olan kadrolar, yapılacak alımlar, aranan şartlar, başvuru evrakları, mülakat bilgileri vb. özel güvenlik haber sayfaları üzerinden ilan edilmektedir.

İlkokul, ortaokul, lise mezunu olan adayların kendilerine uygun ilanları inceleyerek iş başvurularını yapması gerekiyor. İş ilanı siteleri ya da İŞKUR üzerinden pek çok ilan listeleniyor. Devlet özel güvenlik alımlarına da İŞKUR üzerinden ulaşmak mümkündür. Özellikle son yıllarda KPSS şartı olmadan alım yapıldığı görülmektedir. İnternet üzerinden sürekli olarak yayınlanan alım ilanlarını takip edebilir ve en kısa zamanda kamu ya da özel sektörde istihdam edilebilirsiniz.

özel güvenlik

Etiketler

Ahmet Çelik

2010 yılından itibari ile özel güvenlik haberleri sitesinde editörlük yapmaktayım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı

Adblock siteye girişinizi engelliyor

Siteye erişmek için lütfen reklam engelleyici eklentinizi kapatın.