Toplum Yararına Program

ozel guvenlik görevlileri bizleri neden görmüyorsunuz?

ozel guvenlik görevlisi olarak okullarda, toplum yararına program kapsamında görev yapan işçiler. işlerinde süreklilik istemeye devam ediyor. Çalışma bakanlığı, içişleri bakanlığı ve milli eğitim bakanlığının 3 ’lü protokol ile okullarda 8 aylık süreli işçi olarak çalışma hayatını sürdüren güvenlik görevlileri genel olarak iş sözleşmeleri bitmeden kendileri için bir çıkış yolu arama çabası içerisindeler. Ülkemizin ekonomik olarak sıkıntı çektiği ve son dönemlerde ise corona nedeni ile iş olanağının sıkıntı olduğu şu günlerde, işlerini kaybetmelerinden sonra iş bulamamaktan çekindiklerini belirtiliyorlar.

ozel guvenlik iş ilanları

ülkemizin son dönemlerde oluşan sıkıntılardan dolayı, işsizlik yoğun şekilde artarken, cogu özel sektör ise çalışan işçilerini çıkarttığı bilinmekte. Ozel guvenlik iş ilanları ‘nda ise ciddi şekilde düşüş göstermesi sonucu. Toplum yararına program kapsamında süreli işçi statüsünde çalışan typ güvenlik görevlileride, bu sıkıntıya düşmemek adına çalıştıkları işlerinde süreklilik istiyor. Yaklaşık sayıları 30 bin civarın da olan Ozel Guvenlik görevlileri Türkiye genelinde açıklama yaparak sosyal medya üzerinden birleşmeye çalışıyor. Ozel guvenlik sendikaları tarafından yardım görmeyen ögg personelleri kendi emekleri ile seslerini duyurmak için çeşitli platformlarda seslerini duyurmaya çalışıyor.

Typ güvenlik görevlileri doğuda basın açıklaması yaptı

Hakkari il merkezi ile çukurca, Yüksekova, Şemdinli ve derecelik ilçesinde okul güvenlik görevlileri ‘de mağduriyetlerinin giderilmesi için bir basın açıklaması gerçekleştirerek seslerini duyurmaya çalıştı. Hakkari ve ilçelerindeki Meb güvenlik görevlileri işkur ‘un istihdam maddelerindeki 24 ay çalıştırılabilir maddesinin kaldırılarak sürekli işçi statüsüne geçmek istediklerini belirtiler.

Typ pandemi de en çok destek veren birim oldu

Ülkemizin başına bela olan korona virüs döneminde okulların zorunlu olarak tatile girmesi sonucu, okul güvenlik görevlileri, MEB ve valiliklerin onayı ile gerek duyulan alanlarda görev yapmaya devam ettiği bilinmekte. Hastaneler, postaneler, bankalar, pazarlar, parklar gibi çeşitli alanlarda görev yapan süreli işçiler, pandemi döneminde en zorlu mücadeleyi veren işçi sınıfından biri olduğu bilinmekte. En çok mücadeleyi ve desteği veren işçiler seslerinin duyulmasını ve işlerinde devamlılık istedikleri  belirtiliyor.

ozel guvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu