özel güvenlik bilgi sistemi

Özel güvenlik is İlanları aranan sektör oldu

Özel güvenlik is İlanları – işsizlik istatistikleri son dönemlerin en yoğun günleri yasadığı ülkemizde işsizlik nedeni ile özel güvenlik sektörü en çok aranan iş potansiyele sebep oldu. Bilindiği üzere iş sıkıntısının son dönemlerde hızlı bir şekilde yaşanması ve en son ki açıklanan istatistiklerde %13 seviyelerinde olduğu belirtilmişti. Bunun üzerine birde dünyayı adeta yakıp kavuran ve son dönemlerde ülkemizde de görülen korona virüs nedeni ile cogu firma kapanırken, cogu kötü niyetli firmalarda eleman çıkartma çabasına girdi görülmekte. Hükümet bu konuda ciddi bir çalışma başlatırken, bazı bölgelerde bu durum maalesef devam ettiği görülmekte.

Guvenlik iş ilanları yoğun şekilde artışta

5188 sayılı kanun kapsamında özel güvenlik görevlisi olarak çalışabilmek için bazı şartları yerine getirmiş ve özel güvenlik kimlik kartı ‘na sahip olunması gerekmektedir. Genellikle büyük şehirlerde bu durum adeta denetlenmeyerek, kimlik şekilde çalıştırılmalar devam ettiği bunun adına da gözetim elemanı konduğu bilinmektedir. Genellikle bu durumu özel güvenlik eğitim merkezi ile güvenlik şirketini aynı statüde yürüten firmalar da görülmektedir. İş garantisi veren ve eğitime başladığınız andan itibaren çalışmaya başlayacaksınız gibi vaatler veren firmalar, genel olarak sitelerde gözetim elemanları çalıştırdıkları, bunların genelini ise denetimi zor olan İstanbul, Kocaeli, Gebze gibi büyük alanlarda bu işlemleri gerçekleştirdikleri bilinmektedir.

Düşük ücret ve fazla çalışma şeklinde çalıştıran ve henüz kursiyer pozisyonunda olan bu işçilerin çoğunluğu kurslarının bitmesine kısa süreler içeresinde işlerine son verilerek, ögg eğitim kurumuna yeni kayıt yaptırmak istenen kişiler yerleştirilerek sirkülasyon devam ediyor. Kursa kayıt yaptıran kişi güvenlik kimlik kartı ücretini çıkartayım düşüncesinde çalışmaya devam ederken, özel güvenlik kurs yetkilileri de daha çok para kazanayım düşüncesinde oldukları iddia ediliyor.

Özel güvenlik is İlanları
Özel güvenlik is İlanları

özel güvenlik facebook sayfasından bizi takip edebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu